• Головна
  • Жителям Кiровоградщини лiкарнянi будуть нараховувати по-новому
08:25, 4 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Жителям Кiровоградщини лiкарнянi будуть нараховувати по-новому

З сiчня 2019 лiкарнянi в Українi нараховують за новою системою.

За iнформацiєю Фонду соцiального страхування, з 1 сiчня мiнiмальний розмiр лiкарняного пiдвищиться до 100 грн в день (до цього близько 90 грн).

Роботодавець зможе оплачувати тiльки першi п'ять днiв лiкарняного, а потiм виплати будуть перераховуватися з Фонду соцстрахування. Розмiр допомоги буде залежати вiд трудового стажу та розмiру середньої зарплати за останнi 12 мiсяцiв.

Так, сумарну зарплату за цей перiод дiлять на загальну кiлькiсть днiв у роцi (з урахуванням державних свят). Сума, яка вийшла, - це розмiр лiкарняного. Отримати лiкарняний рiвний своєї середньої зарплати можуть тiльки тi, у кого бiльше 8 рокiв трудового стажу. Iншим покладається тiльки частина зарплати.

У вiдсотковому спiввiдношеннi: вiд 3 до 5 рокiв - 60% середньої заробiтної плати; вiд 5 до 8 рокiв - 70%; вiд 8 рокiв - 100%. Iз зростанням мiнiмальної зарплати вирiс i мiнiмальний розмiр лiкарняних. Якщо в 2018 роцi годину роботи оплачувався в районi 22,4 грн, то тепер сума становить 25 грн.

Вже в 2019 роцi електроннi лiкарнянi листи прийдуть на змiну паперовим. В результатi оформити i продовжити лiкарняний можна буде без походу в полiклiнiку (онлайн).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кіровоградщини #лікарняні #виплати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...