• Головна
  • У Кропивницькому презентували виставку "Донбас: переPROчитання образу" (ФОТО)
09:40, 19 березня 2019 р.
Надійне джерело

У Кропивницькому презентували виставку "Донбас: переPROчитання образу" (ФОТО)

У Кропивницькому презентували виставку "Донбас: переPROчитання образу" (ФОТО)

В обласному краєзнавчому музеї презентували iнформацiйно-просвiтницьку виставку "Донбас: переPROчитання образу", пiдготовлену Українським iнститутом нацiональної пам'ятi спiльно з Нацiональним музеєм iсторiї України.

Про це повiдомляє прес-служба ОДА.

Виставка iнформує про реальнi факти i реальну iсторiю Донеччини як невiд’ємної частини України.

Експозицiя сформована на основi маловiдомих архiвних матерiалiв з фондiв Центрального державного архiву громадських об'єднань України, Галузевого державного архiву СБУ, а також документiв з Держархiву Донецької областi. Вона є спробою деконструювання, створеного росiйською пропагандою негативного медiйного образу Донецького краю як "особливого" регiону. Представленi матерiали доводять, що попри шалену русифiкацiю протягом багатьох рокiв, Донбас завжди був i залишатиметься українським.

У презентацiї виставки взяв участь перший заступник голови облдержадмiнiстрацiї Сергiй Коваленко. Посадовець зауважив, що представлена експозицiя є черговим кроком у розвiнчуваннi мiфу про "неукраїнський" Донбас.

"Уже назви роздiлiв виставки, сформованi на основi iсторичних фактiв, переконують у тому, що Донеччина – невiд'ємна територiя України, – пiдкреслив Сергiй Коваленко. – Особливо корисно буде переглянути експозицiю учням i студентам. Впевнений також, що i освiтяни, i працiвники закладiв культури, i всi, хто буде її вiдвiдувати, знайде для себе багато цiкавої iнформацiї".

Виставка експонуватиметься у краєзнавчому музеї до 4 квiтня 2019 року, потiм – в iнших музейних закладах областi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #виставка #Донбас
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...