• Головна
  • Кропивницький: якими будуть ставки і пільги зі сплати податку за нерухомість
11:44, 13 червня 2019 р.
Надійне джерело

Кропивницький: якими будуть ставки і пільги зі сплати податку за нерухомість

Міська рада Кропивницького встановила ставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік. Інформує прес-служба Кропивницької міської ради.

За інформацією директора департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Маріанни Моркви, правила встановлення таких ставок унормовані Податковим Кодексом України, відповідно до статті 12 якого сільські, селищні, міські ради та ради ОТГ в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Департамент у визначені терміни розробив та оприлюднив відповідний проект рішення для проходження процедури прийняття регуляторного акта. На початковому етапі передбачалася  градація ставок податку від 0,2 до 1,5%.

- Під час публічного обговорення до Департаменту надійшли пропозиції від суб’єктів господарювання, виконавчих органів міської ради та депутатського корпусу, - відзначила Маріанна Морква. - Всі пропозиції були опрацьовані та направлені на розгляд профільних депутатських комісій.

Таким чином, з питанням ґрунтовно ознайомилися на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва. на постійних депутатських комісіях з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку, з питань діяльності ради, депутатської етики, Регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності, а також на комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів.

Враховуючи результати обговорень та надані пропозиції, на розгляд міської ради винесено узгоджений проект рішення, яким передбачено:

  • врахування пропозиції щодо встановлення ставки 0,0 % для будівель вищих навчальних закладів (код класифікації будівель 1263,2);
  • пільга 99,99% для господарських (присадибних) будівель, що належать юридичним особам (допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо); 
  • пільга 100 % для фізичних осіб на господарські (присадибні) будівлі;
  • пільга 100% на об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності осіб: учасників антитерористичної операції в східних областях України та операції Об᾿єднаних сил, а також членів їх сімей, учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них (учасників другої світової війни, учасників війни в Афганістані) (пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості);

Решта ставок передбачена на рівні 0,3 %, що відповідає розміру, який діє в поточному, 2019 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...