• Головна
  • Олександр Саінсус: успіх наступного року залежить, в першу чергу, від нас самих
16:45, 26 грудня 2012 р.

Олександр Саінсус: успіх наступного року залежить, в першу чергу, від нас самих

 25 грудня у Кіровоградській міській раді відбулася прес – конференція міського голови Олександра Саінсуса, на якій були підведені підсумки соціально – економічного розвитку обласного центру у 2012 році та озвучені плани міської влади на рік прийдешній.

Нинішній бюджетний рік був достатньо складним для Кіровограда, не обіцяє бути легким й рік наступний. Однак, незважаючи на це, чимало зроблено у різних галузях життєзабезпечення міста, багато заплановано й на найближче майбутнє. Таким був рефрен прес-конференції міського голови Олександра Саінсуса, який розповів журналістам про основні показники соціально-економічного розвитку Кіровограда у 2012 році та міський бюджет на 2013 рік.
 – Загальний фонд міського бюджету 2012 року становив 764 мільйона гривень, що на 157 мільйонів гривень більше, ніж у 2011 році, – зазначив міський голова. – Разом із тим плановий показник недовиконаний на 42 мільйони гривень. Як причини цього? У першу чергу – кризові явища, що мали місце в економіці не лише Кіровограда, а й всієї країни. У великих промислових підприємств обласного центру були складнощі із замовленнями на свою продукцію, виникали проблеми з поверненням ПДВ, переробні підприємства зазнали збитків через низький урожай соняшника й таке інше. Через це не вдалося виконати показник з надходжень головного бюджетоутворюючого податку - з доходів фізичних осіб, який ми заклали досить високим – майже 19 відсотків зростання, порівняно з 2011 роком. І все ж бюджет був кращим, ніж у попередні роки. Вперше місто отримало 15 мільйонів гривень субвенції на регіональний розвиток, ці кошти були спрямовані на будівництво, капітальний ремонт соціально важливих об’єктів.
 Щодо технічно-економічних показників, то обсяг реалізації промислової продукції становив 6,9 мільярда гривень, що на 15 відсотків більше, ніж у 2011 році, обсяг інвестицій – 40,6 мільйона доларів США (для порівняння торік цей показник становив 34 мільйони гривень. Серед великих інвестицій – будівництво чергового об’єкту «Креативу», завдяки чому створено 450 нових робочих місць, заводу із переробки олієвих культур «Градолії» (плюс ще 250 робочих місць). Загалом, нинішнього року було створено п’ять тисяч нових робочих місць, ліквідовано чотири тисячі, тобто позитивний баланс становив тисячу робочих місць, тоді як торік – близько семисот, середній рівень заробітної плати за підсумками року по Кіровограду очікуємо в розмірі 2,5 тисячі гривень.
 Що вдалося зробити в соціально-економічній сфері? Перш за все зупинюся на житлово-комунальному господарстві, де найбільше проблем. Нинішнього року було капітально відремонтовано 38 покрівель (для порівняння: у 2010 році – дві, у 2011 – 24), 120 ліфтів (у 2010 році – 33, 2011 – 54). За площею відремонтованих вуличних та внутрішньо дворових доріг показник приблизно на рівні 2011 року, разом з тим були великі об’єкти – вулиці Шевченка, Арсенія Тарковського, завершили вулицю Волкова до Межевого бульвару. Досить високий показник будівництва нових спортивних та дитячих майданчиків – якщо в 2011 році їх було встановлено 16, то в 2012-му – 46.
 За словами Олександра Саінсуса, значно більше, ніж у минулі роки, було виділено на капітальний ремонт соціальних об’єктів (шість мільйонів 800 тисяч гривень), закупівлю комп’ютерної техніки для навчальних закладів, придбання медичного обладнання. Серед важливих завдань, що вдалося виконати, міський голова назвав ремонт приміщення гуртожитку для дітей-сиріт, завершення другої черги реабілітаційного центру для дітей з обмеженими можливостями, ремонт 5-ї гімназії та інше. Знаковою подією стало відкриття реконструйованого обласного музично-драматичного театру. Міська влада теж зробила свій внесок у цю справу, виділивши на цей об’єкт, незважаючи на складнощі з наповненням місцевого бюджету, два мільйони гривень.
 – Безумовно, проблем ще вистачає – нам потрібно, зокрема, полагодити близько двохсот покрівель, які терміново потребують ремонту, багато роботи в дорожньому господарстві, – підкреслив міський голова. – Загалом, для того, щоб вирішити найбільш нагальні питання, міський бюджет має становити не менше мільярда гривень, таких коштів поки що немає, але ми докладаємо зусиль для того, аби ситуація змінилася на краще.
 Стосовно бюджету на 2013 рік, то він буде приблизно таким же, як і бюджет 2012 року, підкреслив Олександр Саінсус. Разом з тим значно меншим передбачається дефіцит бюджету. Зросте фінансування освіти, медицини, знайдено можливість дещо збільшити асигнування на житлово-комунальне господарство. Серед масштабних задач на наступний рік міський голова назвав вивчення стану приміщень найстаріших навчальних закладів з подальшим приведенням їх до ладу, розширення арки на вулиці Орджонікідзе, також місцева влада ставитиме питання перед державою про виділення коштів на добудову хірургічного корпусу міської лікарні швидкої невідкладної допомоги.
 – Успіх наступного року залежить від нас самих, - підкреслив наостанок міський голова. – І я бажаю усім, щоб його було побільше, як було побільше радісних подій, тепла та посмішок.

За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...