• Головна
  • Кропивницький долучився до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залоз
15:32, 15 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Кропивницький долучився до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залоз

Кропивницький долучився до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залоз

15 жовтня в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози.

Про це повідомляє кореспондентка 0522.

Фахівці КНП «Кіровоградський Регіональний центр громадського здоров’я» спільно із лікарями КНП «Обласний онкологічний центр Кіровоградської облради» спеціально до цієї дати підготували низку інформаційних заходів: виступи на регіональному телебаченні, брифінгів та інформаційно-просвітницьких, під час, яких було проведено індивідуальні бесіди із громадянами та розповсюджено буклети та пам’ятки про важливість профілактичних заходів як умови попередження найпоширенішої форми онкологічної патології серед жінок.

Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак молочної залози виліковується приблизно у 95% випадків. Кожні 35-37 хвилин одній жінці в Україні ставлять цей діагноз, а щогодини одна з них помирає.

Кропивницький долучився до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залоз, фото-1

Від 1995 року пухлини грудей посідають перше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жінок України, а кількість хворих, як в країні, так і у Кіровоградській області, в останні роки продовжує зростати.

Кропивницький долучився до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залоз, фото-2

Вчені називають близько 80 факторів, що можуть викликати рак молочної залози. Серед них найвагоміші: вік 40-60 років, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак молочної залози у сестри або матері, дисгормональні доброякісні захворювання молочних залоз, відсутність або короткий період годування грудьми, сексуальні розлади, гінекологічна патологія, гіпотиреоз.

Кропивницький долучився до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залоз, фото-3

На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак молочної залози, стала значно молодшою. Нині рак діагностується у віці 25-28 років. Як зазначають онкологи, рак молочної залози має піки свого максимального "злету" - це: 45-50 років та 60-65 років. Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань молочної залози необхідне щомісячне самообстеження молочних залоз та обов'язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін - негайно звернутися до лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #рак #профілактика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...