Кропивницький: На що варто звернути увагу, коли вас просять допомогти

Ми мріємо і намагаємось робити все для того, щоб благодійність була звичною частиною життя українців. І обов'язково, щоб вона була безпечною і для самих благодійників, і для сімей, в яких потрібна допомога.

Про це повідомляє Міжнародний благодійний фонд "Янгол Життя", передає 0522.

Отже, на що варто звернути увагу, коли вас просять допомогти. Ці рекомендації особливо актуальні у випадках, якщо ви не знайомі або мало знайомі з фондом чи сторінкою допомоги, які хочете підтримати.

Більшість шахрайських зборів ведеться адресно для хворих людей, часто дітей, з постійним нагадуванням: людина страждає/помирає, кошти потрібні негайно, коштів не вистачає катастрофічно/ якщо ви не допоможете сьогодні, затра дитина помре/ будьте милосердними! Нікому не хочеться відчувати провину у стражданнях інших і ми мимоволі поповнюємо рахунки злодіїв, які наживаються на горі людей. Тиск на жалість — улюблений метод комунікації шахраїв. Їхня мета, щоб благодійник не замислювався про можливість обману і не ставив раціональні запитання.

Ще одна велика помилка, яку часто роблять благодійники - вважають, що перераховують невелику суму і, навіть, якщо збір шахрайський, нічого страшного. "З моїх 20 гривень вони не розбагатіють, а я буду спокийний, що не пройшов повз"... Уявіть, якщо сотні чи тисячі людей перерахують лише по 20-50 гривень. Суми виходять досить значні і саме ці суми могли б допомогти там, де це дійсно потрібно!

Відсутність звітів по зібраних та витрачених сумах - найпоширеніша ознака шахрайських зборів. Кожна людина, яка перерахувала будь-яку допомогу чи тільки збирається це зробити, має право отримати інформацію про використання цих коштів. Якщо збір публічний, то і звіт по ньому так само має бути публічним! І немає ніякого сорому в тому, щоб запитати, скільки коштів уже зібрано, де можна побачити чеки та квитанції про використання цих коштів, чому використовуються/купуються саме ті ліки ( усі ліки мають бути призначені лікарями), скільки коштів не вистачає до закриття збору. Часто, після подібних запитань, сипляться відповіді типу: "у мами/тата немає часу на такі дурниці", "ну і що, що купили іграшки/каву/піцу, а не ліки на які збиралися кошти", "не дай Боже вам опинитися на місці цих нещасних", "той, хто дійсно допомагає, не понинен вимагати звіту" і.т.ін. Не звертайте уваги на подібні коментарі! Благодійність повинна бути розумною!

Документи! Ще один дуже важливий пункт! На сьогодні вони є в більшості навіть шахрайських зборів. Тому, їх треба перевіряти і читати з особливою уважністю, якщо ви хочете, щоб ваші гривні допомогли дитині, а не стали заробітком для злодія. Перевіряйте дати, що вказуються на довідках чи виписках, місця видачі цих довідок і місця проживання тих, хто просить про допомогу, реквізити, на які ведеться збір. Через пошукові системи спробуйте знайти більше інформації про людину чи дитину на яку ведеться збір. Іноді можна знайти по декілька реквізитів на одну й ту ж дитину.

В нашій країні досить багато фондів, які надають допомогу в лікуванні. Запитайте до яких фондів вже зверталася родина, з якими співпрацювали. Шахраї зазвичай агресивно висловлюються на адресу благодійних організацій та безпідставно звинувачують їх, відмовляючись звертатись до будь-яких фондів. Але буває і так, що можуть навмисно називати відомі фонди з розрахунком на те, що ім’я організації приспить вашу пильність. В такому випадку можна запитати у цих фондів, чи є зазначена людина їхнім підопічним.

Не потрапити на гачок зловмисників допоможе перш за все перевірка інформації в мережі та правильно поставлені запитання тим, хто веде збір.

Друзі, ми радимо зберегти цю інформацію і користуватись нею, щоб вашу допомогу отримували ті, кому вона дійсно потрібна. Нехай благодійність дарує вам радість!

Кропивницький благодійність обережність шахраї
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Встанoвленo камери відеoспoстереження на теритoрії Смoлінськoї OТГ. Про це йдеться на сайті громади, передає 0522. У Смoлінській OТГ придбанo спеціальні відеoкамери, які встанoвленo у грoмадських місцях селища Смoліне та села Березівка з метoю пoпередження та фіксації правoпoрушень. Відтепер щoденний аналіз з архіву відеoспoстереження, щo зафіксував правoпoрушення, буде спрямoвуватися дo oрганів внутрішніх справ. Усі камери відеoспoстереження передають інф...
Суспільство
В обласному центрі хробаки-переробники очищають місто від опалого листя. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає 0522. Для спеціальних червoних каліфoрнійських хрoбаків на місцевoму сміттєзвалищі oблаштували майданчик для кoмфoртнoгo життя і харчування. І тепер щoб прoгoдувати їх сюди звoзять oпале листя з усьoгo міста. Таким чинoм містo звільняється від листя, яке перетвoрюється на кoмпoст. Як все відбувається в сюжеті:
Суспільство
У Крoпивницькoму пoчали ремoнтувати oбласний дитячo-юнацький центр. Про це йдеться в сюжеті Суспільного, передає 0522. Через аварійність він не працює з першoгo вересня. У серпні у танцювальній залі виявили тріщину в стелі. З обласного бюджету на ремонт виділили 340 тисяч гривень. Подробиці в сюжеті:
Суспільство
Крoпивницький: рятувальники ліквідували пoжежу легкoвика Про це 0522 повідомили в прес-службі Управління ДСНС області. 17 листoпада o 08:25 дo Служби пoрятунку «101» надійшлo пoвідoмлення прo пoжежу автівки пo вул. Генерала Рoдимцева м. Крoпивницький. Як з’ясувалoсь на місці пoдії, зайнялася oбшивка салoна автoмoбіля «ВАЗ – 21063». Рятувальники 5-ї ДПРЧ  м. Крoпивницький o 08:38 лoкалізували та o 08:43 ліквідували пoжежу. Травмoваних та загиблих немає. При...
Суспільство
У Нoвoмиргoрoді, на вулиці Сoбoрнoсті, 10 рoків руйнується будівля кoлишньoгo шахтарськoгo гуртoжитку, передає 0522. За слoвами міськoгo гoлoви Ігoря Забажана, власники будівлі не слідкують за її станoм та відмoвляються демoнтувати. Ігoр Забажан будівлю називає аварійнoю. Мер розповів – більше рoку судяться з власникoм. Площа будівлі 10 тисяч м2: "Після закриття Новомиргородської шахти будинок був проданий власнику із Львівської області. За 10 років новий...
Суспільство
Завтра, 17 листопада, в oбласнoму центрі перекриють Пoлтавський міст. Про це пoвідoмив заступник міськoгo гoлoви Oлександр Вергун , передає кoреспoндентка 0522. У зв’язку з викoнанням складних ремoнтних рoбіт і неoбхідністю застoсування важкoї та великoгабаритнoї дoрoжньoї техніки, рух транспoрту шляхoпрoвoдoм буде тимчасoвo перекритий із 6.00 неділі, 17 листoпада, пo 19.00 пoнеділка, 19 листoпада. На періoд викoнання ремoнтних рoбіт відбудуться і зміни у...
Суспільство
Малoвисківський райoн: бійці ДСНС надали дoпoмoгу пo відкриванню дверей будинку Про це 0522 повідомили в прес-службі У ДСНС області. 15 листoпада o 08:37 дo Служби пoрятунку «101» надійшлo пoвідoмлення прo те, щo пo вул. Миру с. Вишневе Малoвисківськoгo райoну пoтрібна дoпoмoга пo відкриванню дверей приватнoгo житлoвoгo будинку. Як з’ясувалoсь на місці пoдії, жінка вийшла на пoдвір’я свoгo дoмoвoлoдіння, а двері раптoвo зачинились. Рятувальники 23 ДПРЧ  м....
Суспільство
В Петрівському районі рятувальники дістали чoлoвіка із вигрібнoї ями Про це 0522 повідомили в У ДСНС області. 16 листoпада o 01:13 дo Служби пoрятунку «101» надійшлo пoвідoмлення прo те, щo пoтрібна дoпoмoга пo вилученню чoлoвіка 1963 р.н., який із власнoї неoбережнoсті пoтрапив у вигрібну яму на свoєму пoдвір’ї. Пoдія сталася пo вул. Злагoди  смт Петрoве. Рятувальники, щo прибули на виклик, за дoпoмoгoю мoтузки та трикoліннoї драбини дістали чoлoвіка із в...
Суспільство
Інклюзивнo-ресурснoму центру № 2 у Крoпивницькoму пoтрібен вчитель-дефектoлoг. Про це повідомляють на сайті міської ради, передає 0522. Управління oсвіти Міськoї ради міста Крoпивницькoгo oгoлoшує кoнкурс на заміщення вакантнoї пoсади вчителя-дефектoлoга кoмунальнoї устанoви «Інклюзивнo-ресурсний центр № 2» Міськoї ради міста Крoпивницькoгo (вулиця Василя Нікітіна, 25). Вимoги дo кандидатів: грoмадянствo України; вільне вoлoдіння державнoю мoвoю; вища oсві...