• Головна
  • Друга хвиля грипу у Кіровограді очікується на початку лютого
11:30, 30 січня 2013 р.

Друга хвиля грипу у Кіровограді очікується на початку лютого

Першу хвилю захворюваності ГРВІ, у тому числі грипом, в Кіровограді місцеві медики прогнозували на початку листопада, другу – на початку лютого.

 У листопаді грип нас оминув – рівень захворюваності був на рівні сезонного, зараз епідситуація теж спокійна, і все ж про запобіжні заходи забувати не варто. На цьому наголосили сьогодні, 29 січня, на прес-конференції начальник відділу управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Лариса Кудрик та головний позаштатний епідеміолог міста Наталія Дьяченко. За словами Наталії Дьяченко, за тиждень у Кіровограді на ГРВІ захворіло 1574 особи, серед них 1234 – діти. Показник захворюваності дещо вищий, ніж в епідсезоні 2011-2012 років й становить 64 на 10 тисяч населення, однак до подолання епідпорогу ще далеко (він становить 93 на 10 тисяч населення). Як свідчать лабораторні дослідження, кіровоградці хворіють в основному на ГРВІ, викликані РС-вірусами, аденовірусами, а також антигенами парагрипу. На грип (штамму В) захворіла лише одна особа. З початку року госпіталізований 161 хворий, більшість із яких – діти. Лариса Кудрик нагадала, що грип – це вірусне захворювання, яке дуже легко передається й небезпечне серйозними ускладненнями, серед яких, зокрема, серцева недостатність, вірусні менінгіти, пневмонія. За прогнозами експертів, у нинішньому сезоні мають циркулювати штамми нових для нас вірусів грипу А/Вікторія та В/Вісконсін, а також штам вірусу грипу H1N1, який в Україні «побував» раніше. Симптоми грипу нових штаммів особливо не відрізняються від інших, однак медики кажуть, їх слід остерігатися, оскільки до них в українців ще немає імунітету. Учасники прес-конференції нагадали, що найбільш ефективним способом профілактики захворюваності на грип є вакцинація. У першу чергу її важливо пройти тим, хто хворіє на хронічні недуги серцево-судинної системи, нирок, печінки, страждає на цукровий діабет та бронхіальну астму. Зробити щеплення не пізно ще й зараз, адже рівень захворюваності нижчий епідпорогу. Вакцинацію можна пройти у будь-якій поліклініці, вакцини є в усіх поліклінічних аптеках. Серед тих, що дозволені до використання в Україні і які здатні захистити від нових штаммів, – Інфлувак, Флюарикс та Ваксигрип. Вартість однієї вакцини – 76 гривень 20 копійок. Представники так званих контактних професій – медики, вчителі, також вихованці інтернатних закладів, деяких підприємств вакцинацію пройшли ще торік, а ось неорганізовані групи населення не поспішають це робити. Медики інформують людей про важливість вакцинації – для цього, зокрема, в Кіровограді організовано подвірні обходи, під час яких фахівців санітарно-епідеміологічної служби та поліклінік уже відвідали близько шести тисяч осіб. Не варто забувати й про інші методи профілактики – уникати місць скупчення людей, тісного контакту із хворими, повертаючись додому з вулиці, вмивати обличчя, мити руки. Якщо в родині є хворий, лікарі також радять часто провітрювати приміщення, робити вологе прибирання, носити захисну марлеву пов’язку, яку слід міняти кожні три-чотири години.

При перших симптомах грипу – а це підвищення температури до 38 градусів й вище, біль у м’язах, головний біль, нежить, кашель, біль у горлі, – негайно звертатися до медиків, адже самолікування може призвести до ускладнень. Якщо занедужали, не йдіть на роботу, не відправляйте хвору дитину до школи чи дитсадка – по-перше, переносити грип на ногах не можна, оскільки вірогідні ускладнення, по-друге, не треба заражати інших. З цих же причин не слід йти самим до поліклініки – викликайте лікаря додому.

За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...