• Головна
  • Громадська рада при КОДА заступилася за ветеранів війни
11:06, 26 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Громадська рада при КОДА заступилася за ветеранів війни

Громадська рада при КОДА заступилася за ветеранів війни

Громадська рада при Кіровоградській облдержадміністрації вирішила звернутися до Кабміну з проханням виокремити ветеранів у списку пацієнтів та передбачити комплексне лікування наслідків війни.

Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua.

На засіданні члени постійної комісії із соціальних питань обговорили фінансування на лікування ветеранів війни в умовах реформи охорони здоров’я.

З 1 квітня розпочинається другий етап медичної реформи, який не передбачає лікування ветеранів з політравмами. Ветерани війни урівняні з іншими пацієнтами: кожен окремий лікувальний випадок фінансується на суму близько 4,5 тисячі гривень. Сюди входять усі витрати, включаючи зарплату медперсоналу, ліки та комунальні платежі. Перебування у закладі таким чином скорочується до 4-5 днів. Якщо лікування потребує більше часу чи інші ліки, то вартість повинен доплачувати пацієнт.

Комісія вирішила направити ряд звернень і до голови Кіровоградської ОДА, і до голови облради та Кабміну.

Станом на 1 січня 2020 року в області на медичному обліку перебуває25771 ветерана війни,  із них 9621 учасників АТО/ООС, та 203 особичленів сімей загиблих учасників АТО/ООС.

Комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради» Згідно Закону України від 19 жовтня 2017 року № 2168-VIII "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" в стані впровадження реформи. Згідно впровадженню цього закону існує загроза руйнації системи медико-психологічної допомоги ветеранам війни в області та України. Основні проблеми полягають в тому, що частини медичних послуг, які надає госпіталь ветеранам, не входять до пакетів медичних гарантій, які фінансуватимуться через НСЗУ, також законом не передбачено категорію ветеранів війни, як особливу вразливу категорію, яка має свою специфіку в питаннях отримання медичної та психологічної допомоги. Так, надання медичної та психологічної допомоги ветеранам з 1 квітня 2020 року може бути призупинене, через відсутність відповідного фінансування.

Ветеранська спільнотаобурена і стурбована такими подіями. В ході ситуації,що склалася відбувається: порушення закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», нівелюється можливість надання та фінансування медичної тапсихологічноїдопомоги ветеранам та членам їх родин, членам родин загиблих ветеранів. Надання медичної та психологічної допомоги діючим військовим, учасникам бойових дій частин, які мають ППД на території Кіровоградської області; Дестабілізація політичної та економічної ситуації в області та країні;

Саме тому, просимо особисто Вас звернутисядо Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про неможливість скорочення фінансуваннягоспіталів для ветеранів війни.

Для вирішення ситуації надаємо наступні пропозиції у текст звернення:

Відтермінувати 2 етап реформування для госпіталів ветеранів війни;

Внести зімни доЗакону України від 19 жовтня 2017 року № 2168-VIII "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» - де передбачити окремою статтею механізм надання комплексної медичної та психологічної допомоги ветеранам та військовослужбовцям, забезпечити її безперебійність, якість, доступність у відповідності до потреб даної категорії

Прийняти окрему програму медичної та психологічноїреабілітації ветеранів війни на обласному рівні;

НСЗУ розробити та впровадити окремий пакет медичних послуг для ветеранів (з врахуванням поліморбідності травм, фізичної та психологічної реабілітації);

Дозволити госпіталям ветеранів війни здійснювати госпіталізацію пацієнтів безпосередньо після звернення в заклад, - йдеться у зверненні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #реформа #медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...