• Головна
  • Розпочався перший етап впровадження електронно-контрольної стрічки
11:05, 8 лютого 2013 р.

Розпочався перший етап впровадження електронно-контрольної стрічки

Як розповів посадовець під час прес-конференції, з 1.01.2013р. почалося підключення зовнішніх модемів до реєстраторів розрахункових операцій, які забезпечують передачу інформації про виторги до органів державної податкової служби. Нововведення надасть платникам податків можливість зекономити робочий час завдяки безконтактному спілкуванню з працівниками органів ДПС без будь-яких черг, зменшить витрати на утримання касової техніки та призведе до значного скорочення кількості перевірок.

На даний час для суб'єктів господарювання існує два способи впровадження електронно-контрольної стрічки. Перший передбачає придбання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) нового покоління, які створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми, другий – доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

Олександр Іванович підкреслив – модем повинен мати підтвердження відповідності вимогам чинних державних технічних регламентів та стандартів згідно із Законом України "Про підтвердження відповідності". Якщо використовується вбудований модем, підтвердження його відповідності повинно проводитися у складі РРО, який містить цей модем. Доопрацювання моделей реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у користувачів, проводиться шляхом заміни версії внутрішнього програмного забезпечення відповідної моделі РРО. При цьому до його формуляра (паспорта) обов'язково вноситься відмітка про проведене доопрацювання. Зазначена робота виконується центрами сервісного обслуговування.

На запровадження передачі інформації про виторги до системи зберігання і збору даних від РРО законодавством надано адаптаційний період. Так, введення відповідальності за неподання звітності по РРО у вигляді фінансових санкцій передбачається з 01.07.2013р. Саме тому користувачам касової техніки необхідно у найкоротші терміни звернутись до Центрів сервісного обслуговування, з якими укладено договори про обслуговування РРО, з приводу придбання або проведення доопрацювання РРО, оскільки продовження строків впровадження електронної звітності не буде.

Олександр Підлісний наголосив – з 01.01.2014р. розпочнеться другий етап впровадження електронно-контрольної стрічки. Він передбачає реєстрацію лише тих РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі. З 01.07.2014р. суб'єкти господарювання, які використовують РРО, будуть повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Зазначені вимоги стосуються лише тих суб'єктів господарювання, які відповідно до чинного законодавства зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій.

За словами посадовця, станом на 01.01.2013р. на території нашого Кіровоградської області обліковується 2345 суб’єктів господарювання, які зареєстрували 4669 реєстраторів розрахункових операцій. На даний час лише 16 з них пройшли процедуру переобладнання.
Повідомляє прес-служба ДПС в області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...