• Головна
  • На вирішення чорнобильських питань держава передбачила Кіровоградщині понад 18,3 млн. грн.
16:45, 8 лютого 2013 р.

На вирішення чорнобильських питань держава передбачила Кіровоградщині понад 18,3 млн. грн.

На цьому наголошувалося під час чергової зустрічі заступника голови облдержадміністрації Галини Пастух з активістами чорнобильських організацій області.

Перш, ніж перейти до обговорення актуальних "чорнобильських" питань, учасники засідання, зокрема окремих структурних підрозділів та територіальних органів міністерств і відомств проінформували лідерів громадського руху про перспективи соціального захисту ліквідаторів у поточному році.

Так, перший заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров повідомив, що фінансування відповідних бюджетних програм по лінії Мінсоцполітики у поточному році складає 18 млн. 392 тис. (на 1,2% більше, порівняно з попереднім роком). Разом з тим, зазначено, що розмір компенсацій у нинішньому році практично не змінився. Враховуючи актуальність цього питання, департамент неодноразово порушував його перед профільним міністерством. Олександр Догаров запевнив, що вже завтра питання щодо необхідності підвищення розміру компенсацій обговорюватиметься в Кабміні за участі керівництва області.

-У нинішньому році на медичне обслуговування чорнобильців нашій області спрямовано трохи більше 500 тис. грн., що не покриває реальну потребу регіону. Тому прийнято рішення виділити з обласного бюджету додатково 300 тис. грн., - зауважив Олександр Догаров.
Заступник голови облдержадміністрації Галина Пастух наголосила, що влада ставить собі за мету збільшити розмір фінансування хоча б на рівні мільйона.

Олександр Догаров проінформував також про зміни в порядку видачі путівок на санаторно-курортне лікування, передбачені законом "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Наразі опрацьовується механізм їх розподілу. За словами посадовця, у поточному році заяви на путівки подали 1074 особи.

Окрему увагу приділено перспективам створення на базі одного з медичних закладів відділення для лікування ліквідаторів. За інформацією начальника управління охорони здоров’я ОДА Олега Рибальченка, наразі розглядається можливість створення такого відділення в кардіодиспансері, адже переважна більшість зазначеної категорії пільговиків страждають на серцево-судинні захворювання.

Окрема тема, порушена на зустрічі – фінансування та розподіл медичних препаратів за безкоштовними рецептами.

За словами Олександра Догарова, із більше ніж 12 тисяч кіровоградських чорнобильців право на отримання безкоштовних ліків мають 11,6 тисяч осіб. Проте далеко не всім пільговикам щастить отримати гарантовану соціальну допомогу. І це пов’язано не лише з браком необхідного фінансового ресурсу, а й з моральною стороною питання. Для окремих учасників зустрічі цей момент є досить болісним. Адже, як вони стверджують, у цьому питанні існує певний дисбаланс. Є чорнобильці, які регулярно, чи не щомісяця, скуповують всі запаси безкоштовних ліків, залишаючи без необхідних медичних препаратів інших пільговиків. При цьому, законодавством не передбачено встановлення обмежень на видачу ліків.

Заступник голови облдераждамністрації звернулася до активу громадських організацій – вміти домовлятися з усіма, шукати компроміси. А от до керівництва профільного департаменту та аптечних установ інша вимога – налагодити механізм рівноправного забезпечення чорнобильців рецептурними ліками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...