105-річниця трагедії вірменського народу. (ВІДЕО)

105-річниця трагедії вірменського народу.

24 квітня 1915 року за наказом триумвірату турецьких диктаторів розпочато депортацію вірмен зі Стамбула, Александретти і Адани. Протягом подальших трьох років загинуло понад півтора мільйона вірмен, інші втекли або були виселені в пустелі Месопотамії, Лівану, Сирії, де більшість з них загинула через голод і хвороби. Більш, ніж мільйон вірменських біженців було розсіяно по всьому світу.

Геноцид вірмен є другим за вивченістю актом геноциду в історії після Голокосту. У спільній Декларації від 24 травня1915 року країн-союзниць (Велика Британія, Франція і Росія), масові вбивства вірмен уперше в історії були визнані злочином проти людяності. Геноцид вірмен визнали Рада Європи (19982001), Європарламент (1987200020022005), Підкомісія ООН по запобіганню дискримінації і захисту меншин. Першим масові вбивства вірмен офіційно засудив парламент Уругваю і на сьогодні офіційно визнали вірменський геноцид 21 країна світу, 43 штати США, Каталонія, Країна Басків, Шотландія, Вельс, Північна Ірландія, а також Верховна рада Автономної республіки Крим.

У 2001 році спільна турецько-вірменська комісія з примирення звернулася в «Міжнародний центр з питань правосуддя перехідного періоду» для незалежної експертної оцінки, який на початку 2003 року представив висновок, що події 1915 року потрапляють під всі визначення геноциду і вживання цього терміна повністю виправдане.

Зазначимо, що Спілка вірмен України Кіровоградської області завжди пам'ятає та шанує історію свого народу. Та завдяки тісній співпраці обласної та міської влади вірменська громада має свій куточок на Кіровоградщині, де встановлений пам'ятний знак Хачкар. І незабаром тут розпочнеться будівництво вірменської церкви, куди зможе прийти кожен вірменин, де матиме змогу помолитися, як і за тих кого вже немає, так і за тих, хто продовжує прославляти Вірменію далеко за її межами.

Вірмени геноцид історія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі