11:19, 15 лютого 2013 р.

У день закоханих - з любов’ю !

14 лютого – День Святого Валентина, або як його ще називають, День усіх закоханих. Історія цього свята надзвичайно романтична, а назву воно отримало за іменем християнського мученика – Валентина, засудженого римськими язичниками до смертної кари. У ІІІ столітті римський імператор Клавдій видав указ, за яким людям заборонялося одружуватися. Молодий священик Валентин не послухався указу і таємно вінчав закоханих. Дізнавшись про «незаконні одруження», імператор велів посадити священика у в’язницю і потім стратити. У в’язниці Валентин писав записки доньці тюремника – Джулії. Молоді люди палко покохали один одного. Перед стратою він послав дівчині прощальну записку, сповнену ніжності й любові, з короткою- «Від Валентина», яка потім стала означати вічну прихильність і вірність. А дата смерті священика, який вінчав закоханих, навіки залишилася в пам’яті людей. Пізніше церква зарахувала його до лику святих, а закохані обрали своїм покровителем. У цей день дуже популярно влаштовувати весілля, вінчатися й, звісно, освідчуватися у коханні та пропонувати руку й серце.

З тих давніх часів існує традиція – писати в День Святого Валентина послання (записки) серйозні чи жартівливі тим людям, яких кохають або ж які викликають симпатію й повагу.

У Кіровоградському обласному художньому музеї в рамках святкування Дня закоханих проводилися найрізноманітніші цікаві заходи для відвідувачів та гостей міста.

IMG_1374

Самими першими учасниками цих заходів стали вихованці дитячого садочку № 27 «Вишенька». 5 лютого 2013 року для маленьких відвідувачів проводила майстер-клас по виготовленню килимків із тканини під чашки «Сердечко» майстер клаптикового шиття Ірина Олександрівна Кудревич. З якою любов’ю та уважністю до кожної «особистості» вона відносилася протягом проведення всього дійства! Всі вихованці під її доброзичливим керівництвом виготовили чудові килимки під чашки, а також отримали для своєї групи дві клаптеві лялькові ковдри.

Підхопили цього дня ідею створення килимків «Сердечко» і слухачі курсів підвищення кваліфікації вчителів Кіровоградського інституту післядипломної освіти імені В.Сухомлинського. Але перед цим член Кіровоградської обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз», майстер клаптикового шиття Ірина Кудревич ознайомила присутніх з виставкою клаптевих лялькових ковдр з пісенною назвою «Мой Лизочек так уж мал….» та розповіла про тонкощі пошиття таких ковдр в техніці «печворк».

У день закоханих - з любов’ю !, фото-1

6 лютого 2013 року слухачі курсів підвищення кваліфікації вчителів Кіровоградського інституту післядипломної освіти імені В.Сухомлинського вчилися виготовляти «ігрову ляльку» з тканини. З таким видом роботи їх ознайомила науковий співробітник відділу обласного художнього музею картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Тетяна Ащеулова.

Для вчителів НВК ЗОШ с. Степове Кіровоградського району 7 лютого 2013 року було запропоновано декілька майстер-класів - виготовлення рамки для фотографії з солоного тіста та виготовлення валентинок із паперу в техніці «орігамі». З таким захопленням і увагою вони спостерігали за діями наукового співробітника картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Тетяни Ащеулової.По закінченню майстер-класів від вчителів звучали обіцянки продовжувати створювати такі чудові речі!

11 лютого 2013 року до картинної галереї навіть завітала знімальна група телеканалу «Інтер», яка зафіксувала проведення майстер-класу по виготовленню валентинок в техніці «орігамі» співробітницею галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Тетяною Ащеуловою для учнів Кіровоградського ліцею побутових послуг. Студентки закладу відповідали на запитання кореспондентів: для кого ж вони виготовляють «валентинки» і з якими намірами й почуттями будуть їх дарувати в День закоханих.

12 лютого 2013 року в фойє музею було розгорнуто експозицію «Образи закоханих», де представлено живописні роботи з фондового зібрання обласного художнього музею, на яких зображені образи закоханих Старосельської Т.Н. «Юність» (1963), Кодьєва П.І. (1899-1968) «Вечірня мелодія» (1950), Калашника Я.П. (1927-1967) «Любов» (1961), скульптурна композиція В.В.Френчка (1949 р.н.) та А.Ю.Мацієвського (1931-2007) «Юнак», «Дівчина» (1999-2000).

Для відвідувачів та гостей музею проводила майстер-клас по виготовленню килимків із тканини під чашки «Сердечко» майстер клаптикового шиття Ірина Олександрівна Кудревич.

Не залишилися осторонь в цей день й учні села Бережинка Кіровоградського району. Для них науковий співробітник картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Тетяна Ащеулова проводила майстер-клас по виготовленню валентинок в техніці «орігамі». І кожний учень не залишився без своєї «валентинки».

13 лютого 2013 року студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу прослухали лекцію «Історія виникнення свята Св. Валентина» та власноруч виготовили «сердечки-закладки» й навчилися робитиподарункові упаковки. Науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Наталія Овчаренконе тільки розповіла про історію свята і провела майстер-класи, а й співала українські народні пісні про кохання!

В картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» студентки Кіровоградського комерційного технікуму опановували мистецтво виготовлення валентинок з дизайнерського картону з подальшим декоруванням. Такий майстер-клас їм запропонувала Шрамко Любов Валеріївна – художник-дизайнер рекламного агентства «Ларго». Дівчата були в захваті від розповіді пані Любові про те, з яких матеріалів та речей можна виготовити такі прекрасні «валентинки», які, звісно, несуть тільки позитивну, любовну енергетику.

14 лютого 2013 року були проведені майстер-класи по виготовленню серця з солоного тіста для учнів 2-А та 2-Б класу ЗОШ № 4, який проводила майстриня Аляскіна Любов Іванівна, виготовленню декоративних сердець з паперу, який залюбки проводила голова Кіровоградської обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз» Поляруш Ірина Ігорівна та плетіння «сердечок» із паперових трубочок, який проводила член Кіровоградської обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз» Гаєнко Ірина Леонідівна. Діти багато нового дізналися про різні техніки виготовлення виробів, мали чудову нагоду поспілкуватися з майстринями й зробити своїми рученятками такі гарні подаруночки для рідних і близьких.

Зазначимо, що під час проведення майстер-класів звучали ліричні пісні відомих композиторів, відвідувачі дізнавалися про історію виникнення свята Дня Св. Валентина та мали змогу переглянути науково-популярні фільми на тему «Кохання в мистецтві».

І наостанок, найприємнішим є те, що саме в День закоханих, в обласному художньому музеї, вирішили поєднати свої серця й долі красива пара – Білявський Сергій та Вікторія. Співробітники музею провели для них та гостей тематичну весільну програму «Українські традиції та звичаї». Отже, в цей найщасливіший у їхньому житті день, побажаємо молодому подружжю Білявських незгасимого кохання, лебединої вірності та злагоди!

Леся Дмітрієва, науковий співробітник

відділу науково-просвітницької роботи

Кіровоградського обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...