У Кіровограді стихійній торгівлі оголошено війну

Управління сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради активізувало свою роботу щодо ліквідації стихійної торгівлі в Кіровограді.

Про це повідомила 12 березня, начальник управління Тетяна Бєлова під час прес – конференції у міській раді.
 За її словами, з минулого тижня спеціальна комісія щодня проводить рейдові перевірки місць, де у Кіровограді процвітала несанкціонована торгівля: вулиці Жовтневої революції, Полтавської, Преображенської, скверу Слави. При цьому, наголосила Тетяна Бєлова, метод роботи комісії змінюються від роз’яснювання і переконування на конфіскацію товару.
 За інформацією Тетяни Бєлової, 70% випадків харчових отруєнь в Кіровограді відбуваються через вживання неперевірених продуктів, куплених із землі. Тож Тетяна Бєлова, з одного боку, закликала кіровоградців бойкотувати стихійну торгівлю і не купувати продукти харчування, що несуть загрозу життю і здоров’ю, з іншого, серйозно попередила вуличних продавців про серйозні фінасові санкції у вигляді вилучення і утилізації таких товарів.
 Під час прес – конференції Тетяна Бєлова також акцентувала увагу на рішенні Кіровоградської міської ради щодо заборони продажу алкогольних напоїв у сквері Центральному. Вона нагадала, що ще в травні 2011 року депутати міської ради прийняли рішення про заборону продажу пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у закладах торгівлі та ресторанного господарства з 22-ї до 8-ї години. Даним рішенням було також заборонено продаж пива у кіосках, які розташовані на відстані 300 метрів від закладів освіти, спорту, культурно-розважальної сфери. Всього за період дії рішення було проведено 75 рейдів, завдяки яким було виявлено майже сотню порушень, про що було складено адмінпротоколи.
 – Враховуючи ситуацію й численні звернення мешканців міста щодо порушення режиму роботи об’єктів торгівлі та закладів громадського харчування при продажу алкогольних напоїв було прийнято рішення міськвиконкому, яким обмежено режим роботи кафе «Зірка», «Веселка» і ресторану «Весна» до 22-ї години, – зазначила Тетяна Бєлова. – На сьогодні кафе «Зірка» й «Веселка» припинили свою діяльність. Постійно порушувалось дане рішення суб’єктами підприємницької діяльності, які знаходяться у сквері «Центральний». А це дало привід депутатам міської ради внести зміни до вищезазначеного рішення, яким закладам громадського харчування, розташованим у даному сквері, заборонити продаж пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв після закінчення терміну дій ліцензій на цей вид діяльності вже у червні, липні та грудні цього року.
 Таким чином, у сквері «Центральний» алкоголь не продаватимуть, і поступово, після реконструкції, він має перетворитись на затишне місце відпочинку кіровоградців, де не буде також і стихійної торгівлі. Власникам кафе варто подумати про можливе перепрофілювання цих закладів, розширення переліку послуг.
 Окремо зупинилась начальник управління і на розробці рішення міської ради «Про затвердження положення про порядок встановлення режиму роботи підприємств торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг на території міста Кіровограда». Даний документ, розроблений фахівцями юридичного відділу міської ради, вже розглядали депутати міськради, але він був відправлений на доопрацювання з огляду на ряд зауважень та рекомендацій, висловлених у ході обговорення народними обранцями.
 Свої пропозиції внесли і спеціалісти управління зі сприяння розвитку торгівлі та громадського харчування. Зокрема, вони стосувались визначення режиму роботи закладів з восьмої до двадцчть другої години за принципом «мовчазної згоди», як це передбачено законодавчими та санітарними нормами, які визначають таке поняття, як нічний час – з десятої вечора до восьмої ранку. За наявності певного переліку документів, відеоспостереження за приміщенням та прилеглої території до закладу, «кнопки виклику» міліції для безпеки відвідувачів та обслуговуючого персоналу, словом, дотримання встановлених законом вимог для ведення торгівлі у нічний час, такий дозвіл буде видано відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради. За словами Тетяни Бєлової, даний проект рішення був підготовлений відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування», отже, про певну самодіяльність, тиск на підприємців чи обмеження їхньої діяльності не йдеся. Погодження з власниками об’єктів торгівлі про роботу в зручний для населення час є повноваженнями органів місцевого самоврядування, і буде підготовлений чіткий та виважений документ.

За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі