• Головна
  • Прес-конференція керівництва УДАІ УМВС України в Кіровоградській області. Підсумки та пріоритети
16:09, 15 березня 2013 р.

Прес-конференція керівництва УДАІ УМВС України в Кіровоградській області. Підсумки та пріоритети

14 березня 2013 року в приміщенні УДАІ УМВС України в Кіровоградській області відбулася прес-конференція для представників масової інформації: «Підсумки роботи Державтоінспекції Кіровоградської області за 2012-2013 роки. Профілактичні заходи щодо зниження аварійності. Зміни у законодавстві».

На запитання присутніх відповідали: начальник УДАІ УМВС полковник міліції Березневич О.В., заступник начальника УДАІ УМВС підполковник міліції Бабій М.В., заступник начальника УДАІ УМВС підполковник міліції Тарасенко О.В., начальник відділу АТІ УДАІ УМВС майор міліції Скалкович О.О., начальник відділу ОДР підполковник міліції Лисоконь В.В., начальник ВКЗ УДАІ УМВС майор міліції Величко В.М., начальник СПР УДАІ УМВС підполковник міліції Кузьменко С.І., начальник сектору моніторингу майор міліції Потапенко О.А., старший інспектор відділу РЕР УДАІ УМВС підполковник Губський В.Д.

Прес-конференція була присвячена підсумкам роботи Державтоінспекції та вирішенню проблемних питань у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Для зміни ситуації на краще необхідні спільні зусилля як органів державної влади, так і громадських організацій, засобів масової інформації, і, врешті, – кожного громадянина.

На початку прес-конференції начальник УДАІ УМВС полковник міліції Березневич Олексій Васильович розповів про стан аварійності на дорогах нашої області, про найбільш резонансні дорожньо-транспортні пригоди та заходи, які проводить Державтоінспекція для їх попередження та усунення. Також Олексій Васильович зазначив, що 11 лютого 2013 року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України, в якій затверджені деякі зміни до Правил дорожнього руху, що набирають чинності з 15 квітня 2013 року.

Зі свого боку Максим Валентинович Бабій розповів про комплекс профілактичних заходів на пасажирському автотранспорті, які проходять на території Кіровоградської області з 1 по 31 березня 2013 року. Впродовж цього часу працівники Державтоінспекції області проводять наради, бесіди та інструктажі з водійським складом автогосподарств з питань безпечної експлуатації транспортних засобів та дотримання ними правил дорожнього руху. Так, за словами Скалковича Олександра Олексійовича, станом на 12 березня 2013 року працівники ДАІ області перевірили 103 субєкти господарювання, оглянули 1834 автобуси і виявили 27 порушень вимог ЗУ «Про дорожній рух». Також за час перевірок було виявлено 407 порушень законодавства, допущених водіями, з них: перевищення швидкості – 42 випадки, керування автобусом в стані сп’яніння - 4, відхилення від маршруту - 69, порушення правил проїзду залізничних переїздів – 20 та інше.

На запитання журналістів про те, що робити у випадках, коли хтось став свідком порушення водієм правил дорожнього руху, відповів Максим Валентинович. Він зазначив, що Державтоінспекція відкрита для спілкування і взаємодії. Бажано, звичайно, мати певну доказову базу – дані на водія або транспортний засіб, фото- або відеофіксацію порушення. В свою чергу Олексій Васильович зазначив, що для зручності спілкування з небайдужими громадянами, було створено сторінку у соціальній мережі Facebook, де можна залишати свої повідомлення і коментарі які не залишаться без уваги.

Також журналістів турбувало питання про стан доріг у Кіровоградській області та хто має відповідати за пошкодження власного автомобіля саме з цієї причини. Детально про це розповідав Валерій Вікторович Лисоконь і переконував, що є вихід і з цієї ситуації. Відповідати і відшкодовувати збитки є кому, проте потерпілим потрібно мати певні докази. Для цього на місце події одразу ж потрібно викликати працівників ДАІ, які проведуть фото- та відеозйомку.

На прес-конференції також обговорювали ситуацію щодо байдужого відношення водіїв до автомобілів з увімкненими спецсигналами. Тарасенко Олег Іванович розповідав про триденну акцію, яка проходила на території області під умовною назвою «Проблисковий маячок». За ці дні було виявлено 82 факти перешкоджання або ненадання переваги в русі транспортним засобам з увімкненими спецсигналами. На жаль, не всі водії розуміють, що ціною їх байдужості може стати чиєсь життя.

Також Олег Іванович зазначив, що дуже скоро аварійно-небезпечні відрізки дороги будуть обладнані автоматичним комплексом «Гарпун», який призначений для дистанційного перегляду результатів вимірювання швидкості транспортних засобів. Це робиться, передусім, з профілактичною метою, оскільки ціль інспекторів – не штрафи, а вплив на свідомість потенційного порушника шляхом виховання поваги до ПДР України.

На запитання журналістів щодо ситуації з дитячим травматизмом на дорогах та заходів, які проводяться з ціллю профілактики, відповідав Сергій Іванович Кузьменко. Він наголосив, що за два місяці 2013 року зареєстровано 6 дорожньо-транспортних пригод за участю дітей віком до 18 років, і лише в одному випадку винною виявилася сама дитина, яка перебігала вулицю у невстановленому місці. В інших 5-ти випадках діти травмувалися з вини дорослих. Для профілактики дитячого травматизму Державтоінспекція області постійно проводить тематичні заходи. Лише з початку року було проведено 327 тематичних уроки з безпеки дорожнього руху, якими охоплено 10812 неповнолітніх. Під час проведення цих заходів дітям показують мультиплікаційні фільми про ситуації на проїзній частині, роздають посібники, світловідбиваючі браслети, значки та флікери.

Цікавило журналістів питання про заміну радянських посвідчень водія та відновлення водійської картки. Губський Вадим Валентинович зазначив, що відновлення водійської картки не викликає ніяких труднощів, адже РЕР УДАІ УМВС має свою розширену базу, в якій передбачено архів заяв водіїв минулих років, котрі раніше отримали посвідчення водія в підрозділах ДАІ. Замінити радянське посвідчення можна до 1 січня 2014 року, подавши до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ паспорт, дві кольорові фотокартки, картку водія, медичну довідку та квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги ДАІ.

Загалом зустріч керівництва ДАІ УМВС України в Кіровоградській області із представниками засобів масової інформації була плідною і змістовною. Проведення таких зустрічей, коли журналісти не тільки слухають, а й жваво беруть участь у обговореннях, - неоціненна допомога Державтоінспекції у доведенні до пересічних громадян важливої інформації. Тому ми маємо намір і надалі приділяти роботі із засобами масової інформації серйозну увагу.
Повідомляє прес-служба ДАІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...