Кіровоградцям є чому повчитися у європейців

Актуальні проблеми для країн Європи загалом й України зокрема розглядалися на недавньому засіданні Ради Європи в Страсбурзі, в якому уже втретє як член делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад взяв участь і кіровоградський міський голова Олександр Саінсус.


  Як розповів під час апаратної наради з керівниками виконавчих органів міської ради Олександр Саінсус, одне з головних питань, що розглядалося на засіданні, –економічна криза в Європі. Те, що вона дійсно є, підтверджували представники і Франції, й Італії, і Німеччини. – Вплив кризи на загальні економічні процеси відчуваються навіть при відвідуванні торговельних об’єктів у Страсбурзі, – розповів Олександр Дмитрович. – Більшість із них перепрофілювалися й продають в основному товари першої необхідності, продукти харчування, відходячи поступово від продажу промислових товарів. Україна, безумовно, не може існувати ізольовано від решти світу та процесів, що відбуваються в інших країнах й теж переживає певні кризові явища. У світовій історії було багато таких періодів, його треба пережити, долаючи кризу спільними зусиллями.

 За цих умов, підкреслив міський голова, особливу увагу слід приділяти питанням економного та заощадливого використання коштів, оптимізації видатків у різних галузях.

 Також на засіданні обговорювалися проблеми занятості населення, демократичного спілкування з громадою, корупції, факти якого мають місце і в Європі. До слова, у Німеччині одним із шляхів подолання корупції визначено створення так званих єдиних офісів для обслуговування громадян. У Кіровограді, як відомо, він уже діє й доволі успішно.

Олександр Саінсус також поділився загальними враженнями від поїздки до Страсбурга – від того, як за кордоном працюють комунальні служби, вирішуються питання благоустрою.

 – Бачив, наприклад, як комунальники рили траншею довжиною близько двохсот метрів, аби відремонтувати комунікації, - розповів міський голова. – Це робили лише два працівники – екскаваторник та його помічник. Вони акуратно зняли шар тротуарної плитки й поклали її збоку, загорнувши у плівку, потім повернули її цілою на місце. У нас же, трапляється, біля такої траншеї десятеро робітників крутиться, хоча в цьому немає ніякої необхідності, та ще й яму вчасно після себе не зариють.

Але не лише комунальникам є чому повчитися у своїх закордонних колег, а й всім кіровоградцям. Страсбург, за словами міського голови, дуже чисте місто, і це при тому що урн там на вулицях значно менше, ніж у нас. Це свідчить про дбайливе ставлення тамтешніх жителів до рідного міста, до довкілля. У нас же спочатку люди самі створюють стихійні звалища, викидаючи сміття просто неба, з’ївши морозиво, без жодних докорів сумління кидають обгортку від нього собі під ноги, а потім ще й звинувачують у бездіяльності комунальні служби, хоча, напевне, скільки б не було працівників комунальних підприємств, їм не під силу буде прибирати за кожним із 250 тисяч жителів Кіровограда. Міський голова переконаний, що для того, аби Кіровоград став чистим й затишним, відповідним службам слід активніше проводити роз’яснювальну роботу з населенням, пробуджувати в мешканців почуття патріотизму та любові до рідного міста.

За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі