У Кіровограді є всі умови, щоб зробити дозвілля дітей цікавим і змістовним

Тема підготовки і проведення в Кіровограді заходів в рамках відзначення в Україні Року дитячої творчості стала головною на нараді міського голови Олександра Саінсуса з керівниками виконавчих органів, вчора 1 квітня.

У Кіровограді є всі умови і можливості для того, аби у цей рік, визначений за ініціативою Президента України, як Рік дитячої творчості, створити найкращі умови для забезпечення всебічного творчого розвитку дітей, наголосив на нараді Олександр Саінсус. Він поставив чітку вимогу для усіх керівників виконавчих органів, задіяних в реалізації проекту, підійти до організації і проведення заходів, спрямованих на підтримку і розвиток творчих здібностей дітей не формально, а зробити їх насправді цікавими і змістовними.

Загалом, за інформацією начальників управління освіти, відділу культури і туризму, фізичної культури та спорту, сім’ї та молоді на маленьких кіровоградців очікує величезна кількість різноманітних фестивалів, конкурсів, змагань, де вони можуть докласти свої здібності і таланти.

 Так, повідомила заступник начальника відділу культури і туризму Неля Чорна, протягом 2013 року у Кіровограді пройдуть конкурси, фестивалі з різних жанрів мистецтва (музичного, вокального, образотворчого, театрального тощо) та низка культурно-мистецьких захоіви. Девіз, під яким вони проходитимуть, обумовлений необхідністю посилення уваги закладів культури міста щодо виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей і молоді, а також багатьох аспектів організації змістовного дозвілля, що випливають з Указу Президента України «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості».

 Головні заходи, відзначила Неля Чорна, де можуть показати свої здібності учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів – це Міжнародні, Всеукраїнські та обласні конкурси. З початку року вже проведено декілька конкурсів. Так, у січні 2013 року, відділом культури і туризму спільно з Департаментом культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації на базі Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.С. Мейтуса та Кіровоградського музичного училища проведений Фестиваль-конкурс української академічної музики пам’яті видатного єлисаветградця, композитора Юлія Мейтуса «Сlassik-proekt». Унікальність цього мистецького проекту полягає в єднанні декількох поколінь кіровоградців у творчих заходах для пізнання музичної спадщини рідного краю, виявленні творчих здібностей дітей та молоді, а саме композиторського таланту.

 З 11 по 14 квітня 2013 року на базі Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г.Г. Нейгауза та Кіровоградського музичного училища пройде Міжнародний фестиваль-конкурс молодих піаністів «Нейгаузівські музичні зустрічі» в рамках якого буде проведена Міжнародна конференція та низка заходів, пов’язаних з відзначенням 125-річчя з дня народження Генріха Нейгауза. До міста Кіровограда прибудуть гості з Великобританії, Росії, Польщі), Ізраїлю.

 На цьому тижні також проходить ІІІ етап обласного конкурсу учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (ПСМНЗ) «Паросток» (номінації «Хореографія» та «Музичний театр») де задіяні всі школи музичні школи міста та дитяча школа мистецтв.

 Всього на 2013 рік за участю дітей школами заплановано15 художніх виставок, участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, конкурсах-фестивалях (10 художніх та 8 музичних), концертних програмах (День Перемоги, День захисту дітей тощо) та інших культурно-мистецьких заходах.

 Звичайно ж, підкреслила Неля Чорна, бібліотекам міста також є що запропонувати до планів, адже підтримка дитячої творчості - один із пріоритетів у роботі міської централізованої бібліотечної системи, яка прагне підвищити рівень читацької компетентності та робить усе можливе для заохочення дітей та юнацтва, до систематичного читання. Так, 22 березня бібліотекою-філією №11 проведено конкурс «Кращий читач року» серед дітей.

 Всього бібліотеками Кіровоградської МЦБС на 2013 рік заплановано 76 заходів для дітей мікрорайонів, серед яких «Тижні дитячого читання»,зустрічі з письменниками Кіровоградщини, віртуальні туристичні подорожі, майстер-класи, години творчості, акції, конкурси малюнків та фотоконкурси, різноманітні свята та виставки дитячих робіт.
 За інформацією начальника відділу сім’ї та молоді Людмили Дорохіної, станом на 1 квітня в мережі 17 дитячо-юнацьких клубів працює 71 гурток естетичного спрямування та 36 спортивних секцій.
 З 25 березня відділом започатковано виставку дитячої творчості в холі міськвиконкому. Сьогодні тут представлені роботи двох клубів і щотижня експозиція буде змінюватися та знайомити з роботою усіх ДЮКів.

 Вихованці дитячо-юнацьких клубів залучились до акції по розпису пасхальних яєць і з 5 тис. заготовок взялися розмалювати 500, проявивши при цьому неабиякий хист та фантазію.
 З метою підтримки обдарованої та талановитої молоді відділом започатковано іменну стипендію міського голови 6 студентам вищих навчальних закладів міста (3 стипендії для студентів вищих закладів освіти І – ІІ рівнів акредитації і 3 стипендії для студентів вищих закладів освіти ІІІ – ІV рівнів акредитації), які відмінно навчаються та займаються науковою, громадською діяльністю.
 Найбільш талановиті діти, відзначила Людмила Дорохіна, будуть нагороджені путівками до МДЦ “Артек” та УДЦ “Молода гвардія”. У 2012 р. в цих таборах оздоровлено 104 дитини, у поточному році планується збільшити їх кількість.

 А для команди-переможця чемпіонату КВН серед шкільних команд відділ сім'ї та молоді щороку надає матеріальну допомогу для участі у Всеукраїнському фестивалі КВН в м.Одесі.
 Вже є певні результати у поточному році. Слід відзначити перемогу хореографічного ансамблю “Медея” (ДЮК “Гірник”) на фестивалі східного танцю “Захаріт” збирає друзів”, що проходив у січні 2013 р. в м. Києві, та зразкового аматорського колективу-студії хореографічного мистецтва “Аеліта” (ДЮК “Гірник”) - у ХХІІІ фестивалі естрадно-спортивного танцю “ФЕСТ-2013”, що проходив у лютому 2013 р. в м. Івано-Франківську та у Міжнародному телеівзійному фестивалі “Зіркофест”, що відбувся у березні 2013 р. в м. Києві.
 
В планах роботи відділу сім’ї та молоді на 2013 рік передбачається багато цікавих заходів для дітей та юнацтва:
 у квітні – проведення фіналу КВН та весняного кубку з інтелектуальних ігор;
 у травні – проведення Міжнародного фестивалю “Об’єднаємо дітей мистецтвом”;
 у червні – загальноміський конкурс “Дитина року” у п’яти номінаціях: “За досягнення у навчанні“, “За спортивні досягнення“, “За творчі досягнення“, “За особисту мужність“, “За розвиток дитячого громадського руху“; активна участь у загальноміських мистецьких акціях до Міжнародного дня захисту дітей, Дня молоді України, Дня Незалежності;
 у вересні - заходи з нагоди відзначення 259-ї річниці заснування міста Кіровограда (в т.ч. ХХV міський інтернаціональний фестиваль Миру);
 у листопаді – заходи до Міжнародного дня студента та Всесвітнього дня молоді;
 у грудні – новорічні заходи для дітей та молоді.

 Насиченою обіцяє бути в Кіровограді і спортивна програма для дітей. Відділ фізичної культури та спорту спільно з управлінням освіти міської ради проводить міську спартакіаду серед школярів з 12 видів спорту. На даний момент, повідомив начальник відділу Олександр Куценко, спортивні змагання проведені з 8 видів.
 Цікавими для кіровоградських дітей стануть також відкриті міські змагання з судномодельного спорту, присвячені Року дитячої творчості,. міські спортивні змагання для дітей з обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе».

 У першому кварталі 2013 року вже було проведено 4 спортивних заходи для дітей цієї категорії з плавання, кульової стрільби, легкої атлетики. Переможці змагань брали участь у всеукраїнських змаганнях з плавання (м.Донецьк, м.Кременчуг, м.Миколаїв), з легкої атлетики (м.Запоріжжя – двічі), кульової стрільби (м.Київ). До кінця року заплановано провести і прийняти участь у 16 спортивних заходах. Крім цього наші спортсмени готуються прийняти участь у чемпіонатах світу з плавання (Свідерська Ольга), легкої атлетики (Мисник Анастасія), кульової стрільби (Костик Олександр, Фомін Сергій).

 Школярі розіграють першість міста з футболу на приз кубку «Шкіряний м’яч». Цей турнір буде проводиться у жовтні серед вікових категорій 2000, 2001, 2002, 2003 років народження.
 Переможці спортивних змагань 2012 року, а це ЗОШ №18, №16, №20, у квітні місяці візьмуть участь в обласних змаганнях, з перспективою участі у всеукраїнських змаганнях (червень).

Кировоградский горсовет
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
21 просмотр в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Уже совсем скоро, 7 октября, все учителя страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок учителю, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны, функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ем...
Политические новости
Внефракционный народный депутат и экс-глава политсовета партии «За життя» Евгений Мураев принял решение о выходе из этой политической силы после того, как побывал на совещании избирательного штаба президента на Банковой. Об этом сообщил источник СМИ в сети интернет. По словам источника, Мураев прибыл на Банковую, как обычно, вечером, между 21:00 и 22:00. В это время там как раз проходило совещание с участием людей из предвыборного штаба президента. «Мураев...
Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: