• Головна
  • Громадяни, які у І кварталі 2013 року здавали свої квартири в оренду, повинні заплатити податок
09:00, 13 квітня 2013 р.

Громадяни, які у І кварталі 2013 року здавали свої квартири в оренду, повинні заплатити податок

Особливості оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду визначені статтею 170 Податкового кодексу України.

Так, якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є орендодавець.

При цьому  такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету щоквартально, а саме протягом 40 календарних днів, після закінчення кварталу. Отже, громадяни, які здавали свої помешкання в оренду у І кварталі 2013 року, повинні заплатити податок на доходи фізичних осіб до 10 травня 2013 року.

Дохід від здачі нерухомості в оренду оподатковується за ставкою 15%. Якщо сума такого доходу за  місяць перевищує у 2013 році 11 470 грн. (10 розмірів мінімальної зарплати), то до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку відображаються у річній податковій декларації. Отже, громадяни, які у 2013 році будуть здавати квартири або будинки в оренду, повинні подати декларацію до 1 травня 2014 року.

Ті ж громадяни, які протягом 2012 року здавали нерухомість в оренду і не сплатили податок, повинні до 30 квітня 2013 року подати декларацію про майновий стан і доходи, задекларувати отримані протягом 2012 року доходи та сплатити податок.

Крім того, у разі нотаріального посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір органу державної податкової служби за податковою адресою платника податку-орендодавця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...