08:00, 26 жовтня 2021 р.

У цей день 26 жовтня

26 жовтня — 299-й день року (300-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 65 днів.

Іменинники (православні) — Веніамін, Інокентій, Карп, Микита, Трохим.

Релігійні свята — день Іверської ікони Божої Матері.

Народні прикмети:

  • півень ввечері закукурікав – до зміни погоди;
  • півні рано вранці заспівали – до потепління;
  • хмари швидко по небу біжать з півдня – до негоди;
  • сонце сходить з-за хмар – до зміни погоди;
  • хмари червоного кольору – до дощу;
  • хмари з півдня йдуть – до поривчастого вітру.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

Свято приємних несподіванок. 26 жовтня в різних країнах світу відзначають Свято приємних несподіванок. Pleasant Surprise Day придумали для того, щоб створювати гарний настрій, дарувати подарунки, допомагати оточуючим людям. Свято має неофіційний характер, не є державним, національним або міжнародним. Також достеменно невідома історія виникнення події. Вважається, що свято запропонував хтось із користувачів онлайн-простору, але автор побажав залишитися невідомим. Святкування можна проводити в будь-якому форматі, адже приємні сюрпризи подобаються всім. Це може бути недорогий подарунок, наприклад, ласощі для колеги, неочікувані квіти для мами, сотні повітряних кульок для коханої, квиток до цирку для дитини або несподівана допомога сусідам. Головне, щоб людина посміхнулася, бо в житті, повному стресів, не вистачає простих радощів.

День гарбуза. Щорічно 26 жовтня у США відзначається день гарбуза. Але свято з кожним роком поширюється світом, бо прихильників цього смачного помаранчевого плоду багато і в інших країнах. Метою цього дня є поширення інформації про цілющі якості та цінність гарбуза для організму людини. Не дивно, що це свято зародилося саме у США, бо гарбуз є одним з символів американської нації. Ця традиція бере свій початок з тих далеких днів, коли перші пілігрими оселилися на континенті. Основною проблемою для них стала нестача їжі, яку вони змогли вирішити за допомогою вирощування гарбузів. З розвитком промисловості велика частина людей переселилася в міста, де гарбуз перестав посідати важливе місце в раціоні. Але повага до цього плоду збереглася у вигляді прикраси будинків на свято Усіх святих. 26 жовтня американські фермери влаштовують на гарбузових полях Pumpkin Patch. Вони гарно розташовують величезні гарбузи, пропонують спробувати традиційні та незвичайні страви з них, розповідають кумедні випадки та дають можливість ознайомитися з сільським побутом.

У цей день 26 жовтня, фото-1

Події:

1636 — Заснований Гарвардський коледж, що став в першій чверті XIX ст. університетом, одним з найвідоміших в США і світі.

1810 — США анексують Західну Флориду.

1861 — Німецький винахідник Філіпп Рейс у Франкфурті продемонстрував свій винахід, який він назвав телефоном.

1863 — В Женеві утворений Міжнародний Червоний Хрест.

1863 — В Лондоні заснована Англійська футбольна асоціація.

1900 — В Нью-Йорку відкрита перша лінія метрополітену.

1938 — Фірма Du Pont розробила новий синтетичний матеріал — нейлон.

1938 — Августин Волошин призначений новим прем'єр-міністром автономного уряду Підкарпатської Русі.

1939 — так звані «Народні Збори Західної України» у Львові під більшовицьким тиском ухвалили декларації щодо встановлення радянської влади, входження до УРСР, конфіскацію поміщицьких і монастирських земель, націоналізацію банків та промисловості.

1944 — Війська США знищили японський флот в затоці Лійт на Філіппінах.

1962 — Микита Хрущов і Джон Кеннеді домовилися про повернення радянських кораблів, які везли на Кубу ракети.

1984 — На екрани США вийшов суперпопулярний блокбастер «Термінатор», із Арнольдом Шварценеґґером у головній ролі.

2012 — Святкування першого дня любові до себе.

2014 — Парламентські вибори в Україні.

2017 — NASA повідомило про відкриття об'єкта під назвою A / 2017 U1 (Оумуамуа), який вважається першим відомим міжзоряним астероїдом або кометою, що проходить через нашу Сонячну систему.

Народились:

1685 — Доменіко Скарлатті, італійський композитор й клавесиніст епохи бароко, автор 555 сонат для фортепіано (†1757). Син композитора Алессандро Скарлатті, брат композитора П'єтро Філіппо Скарлатті.

1842 — Верещагін Василь, російський художник-баталіст.

1846 — Льюїс Босс, американський астроном, укладач Генерального каталогу зірок.

1914 — Акілле Компаньоні, італійський альпініст, перший підкорювач (разом з Ліно Лачеделлі) другої вершини світу, Чогорі, 31 липня 1954.

1947 — Гілларі Клінтон, американський політик, державний секретар США (2009–2013), сенатор від штату Нью-Йорк (2001–2009), колишня Перша леді США з 1993 до 2001

1947 — В'ячеслав Криштофович, український кінорежисер і сценарист. Член-кореспондент Академії мистецтв України (1997). Заслужений діяч мистецтв України (2000).

1947 — Ольга Матешко, українська актриса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...