Відбулося засідання XXXVI сесії Кіровоградської міської ради

Порядок денний 26-ї сесії Кіровоградської міської ради був насичений соціально важливими для територіальної громади та навіть резонансними питаннями.

На початку засідання депутати затвердили на посаді заступника міського голови Вадима Дригу, який опікуватиметься гуманітарними галузями. 
Було затверджено тимчасовий порядок розміщення об’єктів містобудування та надання вихідних даних для їх проектування, який дозволить врегулювати питання щодо планування та забудови території Кіровограда.
Також депутати заслухали висновки комісії з вивчення ситуації, яка склалася в центральній міській лікарні. Нагадаємо, раніше надходили скарги від мешканців, депутатів міської ради стосовно цього закладу, і міський голова Олександр Саінсус підписав розпорядження про створення комісії, яка мала дослідити, чи мають місце в діяльності адміністрації лікарні порушення, на які вказувалися в цих скаргах. 
Як повідомила на засіданні сесії голова комісії Олена Костенко, порушення таки мали місце – зокрема, не було своєчасно проведено ліцензування закладу, також через те, що не були оформлені необхідні документи на отримане медичне обладнання (для гемодіалізу), його неможливо ввести в експлуатацію, зафіксовані в лікарні й факти порушення трудової дисципліни. Комісія визнала роботу центральної міської лікарні по окремих напрямках недостатньою та рекомендувала головному лікарю розробити заходи з усунення виявлених недоліків. Тим часом, повідомив Олександр Саінсус, головний лікар закладу Валерій Голіков уже написав заяву на переведення на іншу посаду (завідувача поліклініки), на його місце призначено іншу людину.

Жваве обговорення викликало питання скасування рішень виконавчого комітету, що стосувалися надання послуг з встановлення та періодичної повірки лічильників холодної води, ініціатором розгляду якого виступив депутат Павло Топчій. Він висловив думку, що водовід «Дніпро-Кіровоград» незаконно стягує кошти зі споживачів за послуги монтажу, демонтажу та транспортування лічильників під час повірки, вказавши на те, що інші надавачі послуг (ПАТ «Кіровоградобленерго», ВАТ «Кіровоградгаз») це роблять за власний рахунок. При цьому він наполягав, щоб попередні рішення виконкому були скасовані безпосередньо на цьому сесійному засіданні, а тим часом виконкому було доручено розробити новий порядок надання вищезазначених послуг. Більшість депутатів у цілому погодилася із тим, що плату за повірку лічильників водогін стягувати не повинен, однак висловили певні зауваження. Так, Роман Розгачов, Андрій Кролевець, Олег Краснокутський зазначали у своїх виступах, що новий порядок треба розробити до того, як скасовувати цю плату, інакше не зрозуміло, як діяти споживачам та надавачу послуг у період, поки цього порядку не буде. 
Урешті-решт, було вирішено створити робочу групу, яка детально вивчить це питання і підготує проект рішення на наступну сесію міської ради.
А ось інший проект рішення, що теж стосувався водного господарства, депутати підтримали майже одноголосно. Йдеться про скасування норм витрат води на ведення особистого підсобного господарства, а також на колективне садівництво і городництво. Нагадаємо, що дія цього рішення виконкому в частині норм витрат на утримання худоби та домашніх тварин уже була раніше призупинена з ініціативи депутатів міської ради та у відповідь на численні скарги мешканців. Тепер рішення скасоване повністю.
Чимало часу депутати приділили темі організації роботи громадського транспорту в обласному центрі у зв’язку з тим, що днями розпочинається перший етап впровадження нової маршрутної мережі та проводиться конкурс на право перевезення пасажирів. Виступав з цього приводу на сесії і народний депутат Андрій Табалов. 
На всі запитання присутніх вичерпні відповіді дав перший заступник міського голови Володимир Каніщев: надав роз’яснення по кожному ліквідованому маршруту, розповів, які маршрути вводяться замість них й таке інше (з детальною інформацію щодо цього можна ознайомитися на офіційному сайті Кіровоградської міської ради в розділі “Транспортна мережа”).
Ще одне резонансне питання, яке розглянули депутати – подальша доля навчально-наукового педагогічного комплексу. Аргументи начальника управління освіти міської ради Лариси Костенко щодо необхідності ліквідації цього закладу були взяті до уваги, й депутати таке рішення прийняли. Нагадаємо, що коледж є вищим навчальним закладом, й витрачати кошти на його утримання міська рада, відповідно до діючого законодавства, не має права. Ліквідація ж ННПК дозволить на законних підставах виплатити заборгованість із заробітної плати працівникам коледжу. При цьому приміщення залишається у власності навчального закладу, там же залишаться й інші організації, які його орендують. Таким чином коледж став самостійною юридичною особою. Навчальний заклад буде збережено, прийом студентів на наступний навчальний рік до коледжу уже оголошено. 
Також на сесії розглянуто ряд депутатських запитів, які озвучив секретар міської ради Ігор Волков, більшість із них стосувалася надання матеріальної допомоги мешканців на лікування, ще два – питань житлово-комунального господарства та взяття на баланс КРЕПами та ЖЕКами дитячих і спортивних майданчиків.

Міська рада
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии