• Головна
  • На Кіровоградщині вихователі знущаються з дітей?
11:30, 13 червня 2013 р.

На Кіровоградщині вихователі знущаються з дітей?

На Кіровоградщині у школі-інтернаті для дітей із розумовими вадами учні звинувачують педагогів у тортурах. ТСН отримала листа, в якому повідомляється, що востаннє вчителька до напівсмерті побила ученицю. Журналісти негайно вирушили в інтернат.

Що насправді відбувається в закладі йдеться в сюжеті ТСН. 19:30. Із потерпілою, яку нібито жорстоко побила вчителька, вдалося поспілкуватися на порозі гуртожитку. "Затягла мене в умивальник і почала бити мене кулаками по нирках. Ось тут залишилося і ось синець", - говорить вихованка інтернату Людмила Міркулова. Дівчина стверджує, що так її покарали за те, що вона відмовлялася йти спати. Мовляв, педагоги в інтернаті б‘ють дітей і за менші провини.

Вихователі натомість переконують: ученицю ніхто не чіпав. Вона, за їхніми словами, часто обманює. "Ви прекрасно знаєте, які діагнози у наших дітей, які порушення нервової системи і все таке. Ніхто її не бив!", - повідомила вихователь. Зі свого боку, педагоги бідкаються, що вихованці агресивні і некеровані. І захисту від них потребують саме вчителі. Викладачі, переважно жінки, бояться залишатися з учнями наодинці. "Ось ви тут стоїте, телебачення, міліція. То скажіть, а куди нам звертатися за захистом від них! Це до сльоз. Діти неадекватні", - говорить педагог. "Вчора я зробила зауваження: не треба курити хлопці, це ж ваше здоров‘я! А вони: "Ти П*! Я тебе зараз нагну і буду **. То хіба це дитина? Це наше з вами страшне майбутнє!", - жаліється вихователька Марія Пономаренко.

Ретельну перевірку ситуації в інтернаті нині проводить прокуратура. "Не підтвердили факт побиття дитини-випускниці. Окрім того було проведено судово-медичне освідування дівчинки, в ході якого жодних тілесних ушкоджень на її тілі виявлено не було", - розказала речник прокуратури Кіровоградської області Наталя Алексеєнко. Зараз вивчають скарги вчителів і вирішують, як залагодити конфлікт та зняти напругу у педколективі.

В управлінні освіти пообіцяли, що дисципліну тепер посилять. Натомість головний позаштатний психіатр МОЗ переконаний, що радикально проблему можна вирішити лише відмовившись від таких інтернатів. "Створити умови, щоб ці діти знаходилися у прийомних родинах, тобто будь-які інші форми допомоги, отримували цю допомогу переважно психіатричну амбулаторно за місцем проживання і вчилися у звичайних школах", - вважає головний позаштатний спеціаліст МОЗ України, дитячий психіатр Ігор Марценковський.

Фахівець запевняє, що лише так діти перестануть сприймати світ як щось вороже. А отже й не ставитимуться до оточення з агресією. Про це свідчить закордонний досвід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...