Засідання обласного комітету з економічних реформ в Кіровограді

Під керівництвом голови обласної державної адміністрації Андрія Ніколаєнка відбулося засідання обласного комітету з економічних реформ, під час якого було розглянуто питання щодо забезпечення реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки у аграрному секторі.

Звертаючись до учасників наради голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко відзначив: – Президент України під час засідання Ради регіонів у червні нинішнього року у Луганську, одним із пріоритетних напрямків економічної політики у 2013-2014 роках визначив необхідність забезпечити динамічний розвиток агропромислового комплексу.

– Саме тут формується вагома частка валового внутрішнього продукту держави. Розвинене сільське господарство є запорукою стабільності держави і впевненості громадян у майбутньому. І наше з Вами завдання – вивести Кіровоградщину у число найбільш розвинених в аграрному відношенні регіонів України, створити міцну економічну базу – для розвитку сільських територій та підвищення добробуту сільських жителів. Власне, це мета, прописана у програмі "Центральний регіон – 2015", – наголосив очільник Кіровоградщини.

– Зрозуміло, що ці перетворення неможливі без реалізації вкрай необхідних на сьогодні економічних реформ, які ініціював Глава держави, зокрема, у галузі сільського господарства. Тому у нас в області на виконання завдань Президента, а також у рамках реалізації обласної програми "Центральний регіон -2015", проводиться серйозна робота щодо розвитку аграрного сектору. Будуються сучасні тваринницькі комплекси, потужні елеватори, суттєво оновлено парк сільськогосподарської техніки. Лише у минулому році обсяг капітальних інвестицій у розвиток сільського господарства в області було збільшено на 1,2 млрд. грн., або на 19,3 %. У першому кварталі нинішнього року – на 275,3 млн. грн., або більше в 1,9 рази, – відзначив голова ОДА.

– Разом з тим, нас не влаштовує те, як в області використовуються земельні ресурси – основне багатство Кіровоградщини. Реформування аграрного сектора неможливе без відтворення родючості ґрунтів. Неприпустимо, коли окремі "господарі" заради легкого та швидкого прибутку багато років поспіль виснажують землю технічними культурами, порушують агротехніку, не дотримуються сівозміни. Тому вже сьогодні ми повинні подбати про те, щоб зберегти для майбутніх поколінь родючі кіровоградські чорноземи. Велику надію у цьому ми покладаємо і на наших науковців, – наголосив голова облдержадміністрації.

– Реформування аграрного сектора неможливе також без підвищення ефективності та прибутковості сільськогосподарського виробництва та забезпечення споживчого ринку здоровою якісною продукцією, і неодмінно – розвитку сільських територій та поліпшення загального добробуту сільського населення. Саме на цьому наголошує Президент України, – підкреслив Андрій Ніколаєнко.

Учасники наради, серед яких науковці, керівники територій та агропромислових підприємств, окреслили основні напрямки подальшої спільної роботи по покращенню ситуації у сільському господарстві і внесли свої пропозиції щодо подальшого успішного розвитку аграрного сектору області.

Зокрема, заступник голови обласної ради Іван Владов відзначив, що на сьогодні Кіровоградщина займає перше місце в державі за обсягами розораних земель – 86%, що призводить до значних втрат родючості ґрунтів та до їх зневоднення. Серед шляхів вирішення проблеми – розвиток тваринництва та збільшення земель під пасовиська за рахунок орних, а також зменшення посівів технічних культур, за якими Кіровоградщина також є одним з лідерів у державі.

Керівник агропромислового підприємства Віктор Демченко також відзначив, що на сьогодні землі сільськогосподарського призначення мають вкрай низький показник родючості, що вимагає від аграріїв не лише широкого використання органічних та мінеральних добрив, а також застосування наукових підходів, сівозміни та сучасних агротехнік.

– З урахуванням світових тенденцій та загальнодержавних реформ і завдань Президента, ми повинні відпрацювати нові підходи щодо подальшого розвитку агропромислового комплексу області – на довгострокову перспективу. Але для цього необхідно об’єднати зусилля усіх гілок влади, науковців та сільгоспвиробників. Адже мова йде не лише про створення міцної матеріально-технічної бази і нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, а насамперед, про розвиток сільських територій та зростання добробуту сільських жителів, – відзначив Андрій Ніколаєнко.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Квартиру для юнака придбано в рамках реалізації ініціативи Президента України щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа. У Долинській районній державній адміністрації юнака привітали та вручили ключі з документами на право власності.
Новости компаний
Все знают и любят розыгрыши. О том, какие они бывают уже все давно знают. Иногда это даже скучно и неинтересно. Именно для того, чтобы розыгрыш стал оригинальным - попробуйте новинку - конфеты jelly-belly. Они вызывают восторг у каждого, кто когда-либо их пробовал. Это непередаваемые ощущения - когда выбираешь конфету и не знаешь, какой внутри вкус! Приглашаем вас в увлекательное путешествие, во время которого вы узнаете вкусы самых знаменитых конфет Jelly...
Происшествия
За добу, що минула, пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС в області тричі залучались на гасіння пожеж у житловому секторі. Так, 6 грудня о 15:59 надійшло повідомлення про пожежу на вул. Зеленій м. Світловодськ. Пожежно-рятувальний підрозділ, який прибув на місце виклику, встановив, що горить 4 м2 перекриття та 8 м2 домашніх речей у приватному житловому будинку. О 16:10 пожежу було локалізовано та о 16:41 – ліквідовано. До гасіння залучались 10 чоло...
Политические новости
Николаевские, а теперь и херсонские корабелы поддержали Программу Вилкула о выводе судостроительной отрасли из кризиса. На встрече с трудовыми коллективами оппозиционер обсудил конкретные шаги для развития предприятий и создания рабочих мест, которые будут реализованы после победы. «Есть два взгляда на будущее Украины. Иностранным банкирам от Украины нужно зерно, сырье и гастарбайтеры, которых выдавливают заграницу, чтобы они увеличивали ВВП какой угодно с...
Общество
У Кропивницькому підготовка до новорічних свят триває повним ходом. Це відзначила начальник відділу культури і туризму міської ради Анна Назарець. За інформацією Анни Назарець, головну ялинку обласного центру планується встановити на площі Героїв Майдану до 14 грудня, а її відкриття відбудеться 19 грудня, у день Святого Миколая. - Святкування розпочнеться на площі перед міською радою, тут проходитиме вже традиційна акція “Прикрась ялинку з Миколаєм”: учні...
Политические новости
«Я 19 лет проработал на производстве, мы из промышленности. Мы имеем четкую программу, как поднять высокотехнологичные отрасли – судостроение, авиастроение, ракетостроение. Мы в оппозиции к тотальной коррупции, к полному непрофессионализму, к полному беспределу, который сегодня творится в нашей стране», - сказал Александр Вилкул, народный депутат от «Оппозиционного Блока» во время рабочей поездки в Николаевскую область. «Раньше на Николаевской верфи произв...
Политические новости
Военное положение, которое руководство страны пыталось использовать для переноса выборов президента, нанесло серьезный удар не только по правам жителей 10 регионов Юга и Востока Украины, но и по экономике страны «Пользуясь тем, что серьезные инвесторы в условиях беззакония и хаоса, а тем более военного положения, не придут в Украину и не заплатят реальную цену, руководство страны хочет по заниженным ценам продать «своим» важнейшие предприятия. Я защищаю ин...
Новости компаний
Выбрать подарок ребенку – непростая задача для взрослых. На полках магазинов миллионы игрушек и угадать желание маленького привереды невозможно.  Совсем недавно в мир игрушек на большой скорости ворвался джип monster track. Это настоящий супер-герой среди игрушечных машинок, который доставит невероятное удовольствие не только своему маленькому владельцу, но и его родителям. Что умеет эта удивительная машинка: - преодолевает препятствия; - ездит по воздуху;...
Общество
Сьогодні, 4 грудня прапор Військово – Морських Сил України підняли за ініціативи міського голови Андрія Райковича на щоглі біля міської ради, на знак підтримки моряків, захоплених Росією в полон у Керченській протоці. Сьогодні у застінках ворога перебувають двоє уродженців Кіровоградської області – командир малого бронетанкера «Бердянськ» Роман Мокряк та старший матрос Андрій Артеменко. - Наше місто не морське, але в Кропивницькому дислокуються елітні підр...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: