• Головна
 • Що потрібно зробити для реєстрації домену?
Новини компаній
09:28, 21 вересня 2022 р.

Що потрібно зробити для реєстрації домену?

Новини компаній

Якщо сказати простими словами, то домен – це назва сайту або його адреса. Доволі часто бувають ситуації, коли такі поняття, як «домен» та «сайт» навіть плутають. Але вони суттєво відрізняються, оскільки сайт – це набір сторінок з різним контентом, а домен – це адреса, за допомогою, якої можна знайти сайт та перейти на нього.

Що треба зробити перед реєстрацією

Реєстрація домену – фінальний етап. Перед цим потрібно:

 • Вибрати доменне ім’я.
 • Визначитися з доменною зоною.
 • Перевірити чи не зайнято такий варіант. При необхідності доведеться знайти щось інше.
 • Перевірити ціну у різних компаній.
Що потрібно зробити для реєстрації домену?, фото-1

Для чого потрібно перевіряти, скільки коштує зареєструвати бажаний домен у декількох реєстраторів? Все дуже просто, це пов’язано з тим, що різні компанії можуть пропонувати різні умови. Тому один й той самий домен можна зареєструвати дешевше або дорогше, в залежності від того, які саме умови пропонує конкретна компанія. Частково це пов'язано з географічною приналежністю. Також багато компаній періодично влаштовує акції та пропонує знижки. Якщо ви робите це в перший раз, то доволі багато компаній, які займаються реєстрацією, пропонують знижки для новачків.

Сам процес реєстрації домену нескладний. Для цього потрібно лише зайти на сайт компанії-реєстратора та заповнити там свої персональні дані. Зазвичай потрібно вказати лише:

 • ПІБ.
 • e-mail.
 • Контактний номер телефону.
 • Поштову адресу.

Але у різних доменних зонах можуть бути додаткові умови. Тому вам може знадобитися заповнити додаткову інформацію чи навіть надати документи.

Наприклад, якщо ви хочете отримати домену зону «.ua», то цей процес буде складнішим. Оскільки для цього потрібно, щоб у вас вже була зареєстрована торгова марка, яка буде відповідати даному домену. Ви маєте надати компанії, яка вас реєструє документи, які можуть підтвердити, що саме ви є власником. Якщо цього не зробити, то пройти реєстрацію не вдасться. Якщо у вас немає торгової марки, можна скористатися альтернативним шляхом – просто обрати іншу доменну зону. Оскільки більшість з них немає таких вимог.

Вибираючи доменну зону, уважно читайте правила реєстрації, тому що це має велике значення. Наприклад, якщо ви хочете скористатися доменною зоною «.com», то вам не потрібно надавати реєстратору ніяких документів. Якщо компанія вимагає вам щось надати, то краще відмовитись від їх послуг та обрати іншого реєстратора. Особливо з урахуванням того, що їх доволі багато.

Що потрібно робити для реєстрації: алгоритм дій

Те що вам потрібно буде зробити, щоб зареєструватися буде виглядати приблизно таким чином:

 • Вигадайте доменне ім'я.
 • Виберіть організацію-реєстратора.
 • Перевірте, чи доступне вибране ім'я домену для реєстрації. Це можна зробити прямо на сайті компанії, яку ви вибрали.
 • В тому випадку, коли домен доступний, можна оформляти замовлення та оплачувати його. Якщо домен зайнятий, то потрібно буде придумати інше ім’я та провести всю процедуру повторно. Крім цього, є й альтернативний метод – можна просто вибрати іншу доменну зону. Оскільки їх дуже багато, ви точно зможете знайти вільний варіант, який вам підходить. Третій варіант полягає в тому, що ви можете спробувати зв’язатися з власником домену та запропонувати йому викупити доменне ім’я.
 • Отриманий домен прив’яжіть до DNS-сервера. Сервіс DNS надається або самим реєстратором домену, або хостинг-компанією. DNS – це спеціальний сервіс, який пов'язує доменне ім'я з конкретними IP-адресами, через які здійснюється комунікація в інтернеті. Без прив'язки до DNS доменне ім'я не має ніякого сенсу, оскільки його не можна буде використати для забезпечення роботи сайту. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...