• Головна
  • На Кіровоградщині зникають дорожні знаки. Фото
10:09, 19 липня 2013 р.

На Кіровоградщині зникають дорожні знаки. Фото

Якість українських доріг не обговорював, хіба що, лінивий. Люди нарікають на розбите дорожнє покриття, на те, що їх автівки псуються значно швидше після проїзду по таких автошляхах, а що найстрашніше, інколи саме розбиті дороги можуть стати причиною аварії чи навіть катастрофи. Та поруч з небезпекою, яку може нести в собі недосконале асфальтне покриття стоїть ще одна, чомусь менш помітна, як водіями так і пішоходами, небезпека – відсутність дорожніх знаків, або ж їх непридатність. Люди забули про те, що дорожній знак – це не окраса, що стоїть обабіч шляху, а необхідність. Адже дорожні знаки – це головні інструкції руху автотранспорту на тому чи іншому відрізку дороги.

Згідно правил дорожнього руху, дорожній знак — стандартизований графічний малюнок, що встановлюється край дороги для повідомлення визначеної інформації учасникам дорожнього руху, один з засобів регулювання дорожнього руху. Від його наявності, цілісності та правильності залежить життя та здоров’я учасників цього руху.

Та як виявилося, деяким людям байдуже на це і на наслідки своїх діянь. Вони обліплюють дорожні знаки наклейками, вишкрябують лайливі слова чи заклики, обписують маркерами чи обмальовують фарбою, згинають, ламають або, навіть, просто крадуть. Інколи наявність дорожнього знаку може стати ціною здоров’я чи й життя будь-кого з нас.

09,07,13-Вандализм-Олекс-Киров-Микол-0011

 

021

 

026

 

Службою автомобільних доріг у Кіровоградській області регулярно проводяться рейдові перевірки щодо наявності та відповідності дорожніх знаків, які постійно фіксують чимало фактів викрадення чи псування знаків. Остання така перевірка теж не порадувала дорожників – лише по трасі М-12 (Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка) завдано збитків на суму майже 10 тисяч гривень у вигляді викрадених або зіпсованих дорзнаків.

Вартість дорожніх знаків коливається від 250 до 25-30 тисяч гривень за одиницю. Це досить значні кошти, які Служба автомобільних доріг області змушена постійно витрачати на відновлення знаків на дорогах.

На жаль, співробітники служби автодоріг не мають права накладати штрафи за псування майна доргосподарства, на відміну від їх білоруських колег.

 

Хтось від «нічого робити» псує - обламує, згинає чи обписує знаки, а хтось з господарських міркувань – опору можна здати на метал, чи застосувати у господарстві, як, в принципі, і сам знак. Не зважаючи на те, що фахівці обласної служби автодоріг зверталися з відповідними заявами та листами до міліції, ще жодного винного не знайдено і збитків ще ніхто не відшкодував.

Між тим, стаття 139 Кодексу України про Адміністративні правопорушення говорить, що пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, забруднення дорожнього покриття, а також ряду інших моментів, тягнуть за собою відповідальність - накладення штрафу на громадян у розмірі від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж  у вигляді громадських робіт на строк від тридцяти до сорока годин.

Шановні учасники руху, пам’ятайте, що від наявності дорожнього знака у визначеному місці і його цілісності залежить наша з вами безпека. Цінуйте своє життя і життя інших.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Служби автомобільних доріг в Кіровоградській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...