• Головна
  • Що почитати? Детективи на будь-який смак
Новини компаній
09:10, 31 січня

Що почитати? Детективи на будь-який смак

Новини компаній

З часів, коли американський письменник Едгар Аллан По написав оповідання «Вбивство на вулиці Морг», поклавши цим початок кримінальному жанру, прихильників роману-детектива не злічити. І це не дивно, адже гаряча суміш таємниці, інтриг, несподіваних сюжетних поворотів, розгадати які неможливо часом до останньої сторінки, не можуть залишити читача байдужим.

Що почитати? Детективи на будь-який смак, фото-1

Розважальний жанр чи серйозна література

Існує думка, що твори літературного розслідування – це суто розважальний жанр, однак ця теза вірна лише частково. Все залежить від автора, адже загалом вся концепція кримінальної історії несе гуманістичний посил: злочинця буде знайдено і покарано, а справедливість переможе. Багатогранне прописування характерів персонажів, інші сюжетні лінії – любовні, історичні, фантастичні, авторські відступи, пейзажні та інтер’єрні замальовки можуть зробити з нібито простого жанру серйозний твір, який здатний змінити світогляд читача.

Недарма ж детективні романи А. Конан Дойля, Д. Г. Чейза, Агати Крісті вже давно вважаються класичними, і не лише у межах жанру, а і як серйозні літературні твори.

Українські майстри детективу

В українській літературі кримінальний жанр знайшов своє гідне втілення. Пробували себе в царині теми розкриття злочинів і таємниць Іван Франко (повість «За сімейними обставинами»), Юрій Дольд-Михайлик (роман «І один у полі воїн»), Семен Ордівський (трилогія «Багряний хрест»).

Ці та сучасні автори (часів незалежності) ввійшли в серію «Український детектив», яку започаткували у видавництві «Навчальна книга – Богдан» у 2009 році. Кримінальний жанр постійно поповнюється новими іменами:

  • Волков Олег – автор з Тернополя, лікар за фахом, володар премії «Золотий Пістоль» за внесок у розвиток гостросюжетного жанру;
  • Вакаус Ольга – львівська вчителька інтегрованого курсу мистецтво, яка здобула популярність завдяки своїй серії «Жіночий детектив із львівською душею»;
  • Віктор Яневич – письменник-детективіст, економіст за фахом (романи «Копія», «Тенета»).

Придбати сучасний український детектив, читати який, безперечно, - неабияке задоволення, можна в каталозі інтернет-книгарні НКБ: https://bohdan-books.com/catalog/8047/, там представлені твори як відомих, так і молодих українських авторів, які працюють у різних стилях детективного жанру.

Топ-підбірка гостросюжетних творів

Пропонуємо переглянути список популярних детективів, серед яких ви неодмінно знайдете книжку для себе:

  • «Зруйноване гніздо Шуліки». Кримінальний роман» Крамера Бориса повний таємниць, які ховаються в минулому Марфи Сухомлин. Вчителька Ніна Сутужна знаходить щоденник жінки, в якому та описує моторошні події життя в «радянському раю».
  • «Тенета 2.0». Соціальний детектив Яневича Віктора є продовженням першої книги «Тенета» і описує розпач і біль жертв торгівлі людьми (дітьми). Головна героїня – журналістка Раїса, сама на сьомому місяці вагітності, розслідує гучну справу із зникнення новонароджених в одному пологовому будинку.
  • «Легенда про Безголового»». Кримінальний твір Кокотюхи Андрія припаде до душі любителям трилерів. Лариса, адвокат із Києва, розплутує містичну справу про маніяка, який відрізає жертвам голови.

Ці книжки детектив – яскраві представники сучасного українського детективного жанру. Вони відрізняються різноманітністю тем, сюжетів і стилів, тому кожен знайде щось для себе.

Отже, кримінальні розкриття, хоч і вражають своєю розважальністю, несуть у собі глибший гуманістичний сенс. Вони вкладають у нас переконання, що правда завжди виявиться, а справедливість, кінець кінцем, тріумфує. Так що нехай розслідування тривають, а ми будемо насолоджуватися цим захоплюючим шляхом вивчення темряви і світла у світі літератури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...