• Кіровоградська «Зірка» перемогла «Буковину»

Кіровоградська «Зірка» перемогла «Буковину»

«Буковина» (Чернівці) – «Зірка» (Кіровоград) – 0:1 (0:1).

29 вересня 2013 року. Чернівці. Стадіон «Буковина». Початок о 16.00. 2000 глядачів. + 12 С.

Асистенти арбітра: Журибіда Володимир (Луцьк), Бучинський Богдан (Тернопіль).

Четвертий арбітр: Синишин Юрій (Івано-Франківськ).

Спостерігач арбітражу: Лемех Ярослав (Львів).

«Буковина» (Чернівці): 47. Когут Богдан, 5. Лисюк Олександр, 7. Темерівський Олександр, 10. Маковійчук Степан, 16. Новотясов Артур, 18. Семенюк Олександр (27. Яворський Тарас, 66), 20. Орловський Борис (42. Косован Мар’ян, 82), 23. Тарасенко Олег, 26. Рибковський Павло (11. Сивка Тарас, 64), 33. Циколія Іраклій, 28. Деребчинський Олександр (77. Палагнюк Василь, 75). Запасні: 67. Бахтіяров Юрій, 22. Єлов Артем, 21. Пантя Юрій. Головний тренер: Гій Юрій.

«Зірка» (Кіровоград): 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег, 4. Мостовий Андрій (66. Осадчий Дмитро, 90+3), 8. Родіна Вадим, 11. Галенко Ярослав (10. Степанков Андрій, 72), 13. Сокуренко Віталій, 16. Гонщик Вадим (3. Пінчук Тарас, 85), 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор, 23. Березовський Віталій, 77. Чичиков Олексій (55. Толстяк Олександр, 80). Запасні: 7.Рудницький Іван, 12. Травкін Роман, 15. Степанов Андрій. Головний тренер – Федоренко Микола.

Гол: 0:1, Галенко Ярослав (33).

Попередження: Маковйчук Степан (15), Рибковський Павло (16).

Волею календаря кіровоградська «Зірка» грає з командами, які грали перед цим з лідером – олександрійським клубом. І це завдання – не з легких. Після «вольової» поразки в Олександрії «Буковина», звичайно, підійшла до матчу з кіровоградцями дуже відповідально. Це було видно навіть з того, що зразу три новачки приєдналися до господарів – Олег Тарасенко, Василь Палагнюк та Іраклій Цикорія. Втрати теж були суттєвими – захисники Олександр Вечтомов та Олег Керчу, які пропускали матч. Про лазарет «Зірки» навіть вже якось і не хочеться говорити. Таке відчуття, що «Зірка» в оптимальному складі ніяк не збереться в цьому році. На цей раз травмувався Іван Рудницький, який залишився в запасі. Враховуючи хворобу Андрія Бурдіяна, то з початку сезону у Миколи Федоренка оптимального складу здається так ні разу і не було.

Ну і кубкове свято закінчилося відразу для обох команд – «Буковина» програла «Дніпру», а «Зірка» - «Миколаєву». Тільки принципова різниця була у відстанях – «Буковина» грала 90-хвилин вдома, а «Зірка» - 120 і на виїзді. Так що загалом нашій команді довелося подолати за 4 дні більше тисячі кілометрів.

Не дивлячись на це, вже перший же тайм продемонстрував серйозні наміри кіровоградців. Оновлена захисна лінія грала надійно, і в першому таймі у чернівчан практично не було реальних моментів для взяття воріт. Господарі поля намагалися пройти до штрафного майданчику короткими передачами, але «Зірка» виглядала значно свіжішою. Ну і безпомилково на останньому рубежі грав Поштаренко. А на 32-й хвилині «Зірка» провела чудову разючу контратаку. Все почалося на правому фланзі захисту «Зірки», коли Андрій Мостовий завалив Степана Маковійчука. Подача зі штрафного закінчилася виходом Павла Поштаренка, який виніс м’яч кулаком. Чичиков грамотно зіграв на підборі і віддав передачу на фланг, де вперед помчався все той же Мостовий. Передача в розріз знайшла Ігоря Загальського, який в один дотик віддав назад на Ярослава Галенка. І Галенко забив. Забив чітко, без паніки, точно в кут повз голкіпера. 0:1!!! Як хочеться, щоб до Ярослава повернулися його минулорічні бомбардирські якості!

Після цього епізоду «Буковина» намагалася змінити тактику, адже команда, яка програє, вимушена йти вперед і відіграватися. Але аж ніяк не можна сказати, що біля воріт Поштаренка виникали серйозні стовідсоткові моменти. До того ж відчувалося, що гра на кубок в Миколаєві дала не тільки негативний результат, а і позитивний досвід: як зберігати рахунок на свою користь. Тут аж ніяк не можне не згадати гру у Краматорську, коли «Зірка» вигравала 1:0, але в підсумку програла 1:2.

Другий тайм перебігу подій практично не змінив. «Буковина» явно не могла налагодити свою гру, і сподівалася, як здалося, на стандарти. Кутових господарі поля подали немало, причому практично всі з лівого флангу захисту «Зірки», але серйозної небезпеки вони не несли. Практично до 75-ї хвилини гра проходила без реальних моментів для взяття воріт. Небезпека почала виникати наприкінці тайму, коли гра у чернівчан почала носити характер навали. Спочатку ледве не помилилися захисники «Зірка», коли зусиллями Темерівського і Маковічука м’яч опинився в штрафному майданчику кіровоградців, але пробити Палагнюку захисники не дозволили. А потім відмінну нагоду мали кіровоградці, коли невпевнена гра на фланзі і помилка голкіпера Богдана Когута призвела до того, що кіровоградці перехопили м’яч і виходили вчотирьох (!) на двох захисників. Наші земляки хотіли, схоже, завести м’яч до воріт «по-спартаківські», але помилилися при передачі.

Вирішальним епізодом матчу можна вважати 88-у хвилину, коли після удару зі штрафного Яворського команду врятував Павло Поштаренко. І хоч арбітр матчу Катерина Монзуль і додала 5 хвилин до основного часу, «Буковину» це не врятувало. «Зірка» перемагає і, схоже, поступово набирає обертів.