• Головна
  • Частка європейських країн у зовнішньоекономічних стосунках Кіровоградщини становить 40%
16:31, 29 травня 2014 р.

Частка європейських країн у зовнішньоекономічних стосунках Кіровоградщини становить 40%

У Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті пройшов семінар "Доступ товарів вітчизняного виробництва до ринку ЄС. Технічні вимоги до продукції, яка експортується на ринок ЄС".

До учасників Семінару звернувся голова обласної державної адміністрації Олександр Петік.

Голова ОДА, зокрема, відзначив, що Європейський Союз пішов назустріч Україні, відкривши з 15 травня нинішнього року власний ринок для нашої країни. Усунення численних технічних бар'єрів в економічних стосунках між Україною та Євросоюзом, за словами очільника області, вже дає перші позитивні результати, зокрема, відкриваються нові кредитні лінії.

– Переконаний, що наша область має усі можливості, необхідний економічний та інтелектуальний потенціал для того, щоб виготовляти конкурентоздатну продукцію світового рівня. Нам є що запропонувати країнам Європи – на Кіровоградщині виготовляється високоякісна сільськогосподарська та промислова продукція, є серйозні напрацювання у сфері високих технологій, - наголосив Олександр Петік.

У цьому контексті заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов відзначив, що в області вже є ряд підприємств, продукція яких є конкурентоздатною не лише на внутрішньому ринку, а повністю відповідає високим вимогам та стандартам якості країн Євросоюзу.

На сьогодні наша область вже має позитивне сальдо у зовнішньоекономічній діяльності. Зокрема, за результатами минулого року зовнішньоторговельний оборот нашої області склав 1,1 млрд. доларів США. Із області було експортовано продукції на суму 857 млн. доларів США, у той час як обсяги імпортованої продукції склали лише 242 млн. доларів США. Отже, обсяги експорту втричі перевищують імпорт.

Кожного року кількість європейських країн, у які експортується продукція, вироблена на Кіровоградщині, постійно зростає. На сьогодні частка європейських країн у зовнішньоекономічних стосунках нашої області становлять близько 40%. Серед країн-лідерів, які імпортують продукцію кіровоградських виробників - Іспанія, Польща, Литва, Франція, Німеччина та Італія. Найбільшим попитом у європейців на сьогодні користуються сільськогосподарська продукція, зокрема, олія та рослинні жири, продукти тваринного походження, інші харчові продукти, текстильні вироби, деревина, а також промислове обладнання та механізми.

Важливе значення для безперешкодного доступу вітчизняної продукції на ринки країн ЄС відіграє дотримання технічних вимог до продукції.

Відомий європейський експерт, керівник Проекту ЄС "Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики "Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом" Стефанос Іоакеімідіс визначив ключові моменти, за дотримання яких, продукція українських виробників матиме вільний та безперешкодний доступ на Європейський ринок. Серед першочергових кроків – усунення тарифних та технічних бар’єрів у торгівлі між нашими країнами, зокрема, стандартизація та приведення вітчизняної продукції у відповідність до норм безпеки ЄС, як на етапі проектування, так й виготовлення продукції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...