• Головна
  • Ярослав Кучер: Збройні Сили України потребують поповнення для успішного завершення АТО
16:45, 30 липня 2014 р.

Ярослав Кучер: Збройні Сили України потребують поповнення для успішного завершення АТО

В облдержадміністрації відбулась прес-конференція військового комісара Кіровоградського обласного військового комісаріату, полковника Ярослава Кучера.

Із журналістами також поспілкувалися його заступники: полковник Микола Ржепецький (начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи обласного військового комісаріату), підполковники Олег Молчанов (відповідає за роботу із особовим складом та громадськістю) і Андрій Бурчак (начальник відділу соціального забезпечення обласного військового комісаріату), а також помічник військового комісара із правової освіти обласного військового комісаріату майор Богдан Голянич.

Основним приводом для такої зустрічі слугував підписаний Президентом України і затверджений Верховною Радою України Указ "Про часткову мобілізацію". Військовий комісар області неспроста зустрівся із журналістами, адже саме засоби масової інформації - це той важливий комунікатор, що має доносити населенню умови часткової мобілізації, адже вони офіційно визначені і чітко окреслені.

За словами Ярослава Кучера, 3-я хвиля часткової мобілізації на Кіровоградщині уже розпочалась, триватиме вона, як і по всіх інших регіонах, 45 днів. За цей час визначені категорії військових оповістять про мобілізацію, сформують в команди і відправлятимуть на навчання, як мінімум на 15 днів. Важлива деталь, на яку особливо звернув увагу Ярослав Кучер, мобілізації підлягають лише ті, хто вже проходив службу у Збройних Силах або має військовий квиток, і виключно за тими військово-обліковими спеціальностями, яких потребують сили АТО. Наразі є потреба у фахівцях ЗРК, спеціалістах артилерії, механіках та водіях БМП і танків – додав Микола Ржепецький.

Цілком логічно, що третя хвиля мобілізації покликана доукомплектувати Збройні Сили, Нацгвардію та інші військові формування, але разом з тим вона дасть можливість провести ротацію тих військових, що вже кілька місяців перебувають у зоні АТО.

Не підлягатимуть мобілізації юнаки призовного віку, чоловіки на утриманні яких 5-ро і більше дітей. Та навіть і тих, хто виховує 3 дітей, також намагатимуться не призивати, що зумовлено певними особливостями законодавства – зауважив Ярослав Кучер.

Чимало центральних засобів масової інформації останнім часом інформували про збільшення мобілізаційного віку і певні преференції у цьому плані для депутатів, скористалися нагодою уточнити цю інформацію у військових і кіровоградські журналісти. Як пояснив Богдан Голянич, мобілізаційний вік дійсно планують збільшити, але ці зміни визначені на рівні проекту закону, який ще не прийнятий. Що стосується депутатів усіх рівнів, їм надається відстрочка, але за власним бажанням вони можуть відправитися у зону АТО нарівні із іншими бійцями.

Зважаючи на той суспільний резонанс, який стабільно викликає питання оснащеності засобами індивідуального захисту учасників АТО, не залишилась ця тема без уваги і під час сьогоднішньої прес-конференції.

- Зрозуміло, що до війни ніхто не готувався. 23 роки армію фінансували за залишковим принципом. Але навіть за 2-3 останні місяці рівень оснащеності та озброєння українських військових значно зріс, лише кількість бронежилетів за час АТО зросла у 3,5 рази, забезпеченість ними становить 70%. І Міноборони обіцяє вже в серпні закрити потребу на 100%, - наголосив військовий комісар.

Ярослав Кучер не приховував той факт, що вирішення питання оснащеності стал ключовою сферою діяльності для багатьох меценатів, спонсорів, громадських організацій, волонтерів, усіх небайдужих громадян.

Що стосується екіпіровки мобілізованих, це питання мають вирішувати керівники частин, в які вони прибудуть.

Обговорили також і соціальний захист учасників АТО. Зокрема, Андрій Бурчак проінформував, що за мобілізованими учасниками АТО зберігається робоче місце і заробітна плата протягом року. Усі вони отримають статус учасника бойових дій із правом користуватися певними пільгами при оплаті комунальних послуг, лікуванні тощо. Також вони отримають переважне право на укладання контракту про подальшу військову службу, а для членів сімей визначається переважне право на вступ до військових навчальних закладів. Є іще цілий ряд пільг при отриманні житла або землі для будівництва.

Окрім цього, Ярослав Кучер повідомив про 8-х кіровоградських військовослужбовців, яких звільнили з полону. П’ятеро осіб проходять реабілітацію у Запоріжжі. Троє військових із окремого полку спецпризначення лікуються після поранень. На рівні держави переговорний процес щодо звільнення полонених налагоджено на досить високому рівні, кіровоградський комісаріат намагається безпосередньо у нього не втручатися, аби не завдати шкоди загальному результату, але звільнення усіх український полонених, це безумовний пріоритет для всіх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АТО #кировоградщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...