• Головна
  • В Кіровоградській області пропонується створити 73 спроможні територіальні громади
10:42, 22 травня 2015 р.

В Кіровоградській області пропонується створити 73 спроможні територіальні громади

Відбулося друге засідання обласної робочої групи з підготовки проекту перспективного плану формування територій громад в області під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка. У засіданні взяли участь представники депутатського корпусу обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники Офісу реформ, а також у режимі он-лайн голови райдержадміністрацій.

На початку засідання Сергій Кузьменко зазначив, що шлях реформування адміністративно-територіального устрою Україна проходить не перша. Є позитивний досвід Латвії, Польщі та інших країн. За цим же принципом добровільності має відбуватися реформа і в нашій державі. Також очільник області звернув увагу, що перспективний план формування територій громад в області – це лише своєрідний дороговказ, за яким потрібно буде рухатися після внесення відповідних змін до Конституції України та прийняття необхідних законів, це певна модель, за якою реформа буде втілюватися в життя.
Сьогодні вже розпочато децентралізацію у бюджетній сфер і є певні результати. За словами директора департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Шеремета, завдяки запровадженню нових міжбюджетних відносин – розширено дохідну частину місцевих бюджетів, а також надано нові видаткові повноваження територіям. Оскільки щільність населення на Кіровоградщині значно менша, ніж у середньому по Україні, є багато територіальних громад, населення яких не перевищує п’ятисот осіб, а деякі з них взагалі не спроможні фінансово утримувати свої апарати. У разі об'єднання таких територіальних громад, вони отримають збільшений фінансовий ресурс, прямі взаємовідносини з державою. Лише кошти економії від утримання сільських рад області, за попередніми підрахунками, складуть близько ста мільйонів гривень.
На першому засідання робочої групи було запропоновано створити на території області 53 спроможні територіальні громади, при цьому рекомендувалося зберегти межі існуючих районів. Після засідання відбулася низка відповідних нарад, заслуховувань та обговорень на місцях в усіх районах. Як повідомила начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторія Кулікова, на сьогодні 15 територій пропонують утворити по одній територіальній громаді в межах свого району, а 6 територій пропонують свої моделі адміністративного поділу, за якими кількість новоутворених спроможних територіальних громад варіюється від 2 до 26 в районі. Підтвердили це і голови райдержадміністрацій.
В он-лайн режимі свої пропозиції щодо об'єднання усіх сільських рад в одну територіальні громаду в межах району подали керівники Кіровоградського, Вільшанського, Гайворонського, Голованівського, Долинського, Компаніївського, Новоархангельського, Знам'янського, Новоукраїнського, Олександрівського, Олександрійського, Світловодського, Ульяновського, Устинівського районів. Остаточно не визначилися представники Новомиргородського району, де не всі сільські громади погоджуються на об'єднання в одну, зокрема, Капітанівська та Панчівська прагнуть створити свої, приєднавши найближчі села. У Новогородківському районі пропонують утворити 2 територіальні громади, у Добровеличківському – 6, у Маловисківському – 4, у Петрівському – 3. Найбільше дискусій щодо реформування виникло в Бобринецькому та Онуфріївському районах, де пропонують залишити 26 і 13 територіальних громад відповідно. Свої обговорення тривають і у містах обласного значення, де також є і прихильники, і ті, хто проти об'єднання із сільськими територіями. Таким чином, врахувавши і узагальнивши пропозиції територій, можна попередньо визначити, що область ділитиметься на 73 територіальних громади.
Під час обговорення виступів, члени робочої групи висловлювали свої бачення проведення адміністративно-територіальної реформи. Проте, всі зійшлися на думці, що зміни необхідні, навіть незважаючи на острах жителів області. До того ж, об'єднання повинне відбуватися виключно на засадах добровільності.
- Дякую усім за власне бачення ситуації, - зазначив голова облдержадміністрації, підсумовуючи результати засідання. – Треба розбудовувати таку державу, у якій людям буде жити краще. Реформа потрібна, проте механізм її втілення не простий. Завжди буде дискусія. Ми сьогодні намагаємося прийняти виважене рішення, яке не буде викликати напруги в суспільстві.
Усі пропозиції внесено до проекту перспективного плану формування територій громад в області, який буде винесено на розгляд депутатів обласної ради.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гроиади
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...