• Головна
  • ДАІ Кіровоградщини нагадує: паски безпеки можуть зберегти ваше життя та здоров’я
13:20, 26 липня 2015 р.

ДАІ Кіровоградщини нагадує: паски безпеки можуть зберегти ваше життя та здоров’я

Сучасний автомобіль оснащений безліччю функцій і пристроїв, що забезпечують комфорт і безпеку автомобіліста. Такий елемент, як ремінь безпеки, став абсолютно звичним і природним, ним в обов’язковому порядку оснащується кожен сучасний автомобіль.

Ремінь безпеки – засіб пасивної безпеки, призначений для утримання пасажира автомобіля на місці у випадку аварії або раптової зупинки. Застосування ременя безпеки запобігає переміщенню пасажира за інерцією, і, відповідно, можливі його зіткнення з деталями інтер’єру транспортного засобу або з іншими пасажирами (так звані вторинні удари), а також гарантує, що пасажир буде знаходитися в положенні, що забезпечує безпечне розкриття подушок безпеки. Крім цього, ремені безпеки при аварії трохи розтягуються, тим самим поглинаючи кінетичну енергію пасажира і додатково гальмуючи його рух, і розподіляють зусилля гальмування на велику поверхню.

Використання ременів безпеки обов’язкове при наявності поруч з місцем водія або пасажира хоча б однієї подушки безпеки. Алгоритм розкриття подушок розробляється в припущенні, що водій (пасажир) під час їх розкриття пристебнутий ременем. Тому спрацьовування подушок в момент неконтрольованого різкого зсуву тіла людини при аварії може призвести до непередбачуваних наслідків. Наприклад, при фронтальному ударі непристебнутий водій отримає подушкою безпеки удар в голову, що по силі перевершує удар об передню панель. У деяких сучасних автомобілях розкриття подушок безпеки при непристебнутих ременях блокується.

Близько 70% порятунків в критичних аваріях забезпечують саме ремені (для порівняння: подушки безпеки – 20%).

Застосування ременя безпеки зменшує ризик загибелі водія:

- При фронтальному (лобовому) зіткненні – в 2,3 рази.

- При бічному – в 1,8 рази.

- При перекиданні – в 5 разів.

Застосування ременів безпеки знижує ймовірність загибелі та отримання важких травм для пасажирів:

- Переднього сидіння – на 40-50%.

- Заднього сидіння – на 25%.

Для найбільшої ефективності необхідно пристібатися водієві і всім пасажирам – непристебнутий пасажир під час аварії починає на великій швидкості переміщатися по салону і своїм тілом може завдати важкі травми водію та іншим пасажирам.

ДАІ Кіровоградщини нагадує, що Законодавство України зобов’язує водіїв та пасажирів користуватися ременями безпеки. Без ременя безпеки можуть бути лише ті люди, які навчають водінню, водії та пасажири оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі в населених пунктах, водії-інваліди а також особи, які з причини захворювання не можуть використовувати ремінь.

Відповідальність за невикористання ременів безпеки визначається статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з цією нормою, дане порушення карається штрафом від 51 до 85 гривень. Проте людське життя, яке може врятувати простий ремінь безпеки, набагато дорожче, ніж кілька десятків гривень.

Державтоінспекція Кіровоградщини переконана, що пасок безпеки повинен стати для кожного водія і пасажира звичкою. Не нехтуйте власним життям та здоров’ям!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#паски безпеки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...