• Головна
  • Підготовка навчальних закладів області до роботи у новому навчальному році завершується
13:30, 28 серпня 2015 р.

Підготовка навчальних закладів області до роботи у новому навчальному році завершується

Про стан готовності навчальних закладів області до нового навчального року і роботи в осінньо-зимовий період під час колегії ОДА інформував директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Таборанський.

Він повідомив, що на проведення ремонтів у навчальних закладах області виділено понад 41 млн. грн., більша частина цих коштів, за його словами, уже освоєна. Із 35 приміщень навчальних закладів запланованих до капітального ремонту, роботи уже завершені по 27 із них, в інших вони повинні закінчитися до 1-го вересня. Поточні ремонтні роботи проведені у 539 школах.

Що стосується підготовки до опалювального періоду, Володимир Таборанський повідомив, що необхідний нормативний запас палива загалом по області сформовано на рівні 47%. Найкраще в цьому плані спрацювали Петрівський, Новоукраїнський та Кіровоградський райони, навчальні заклади яких майже повністю забезпечені паливом на увесь опалювальний сезон. А от в Голованівському, Олександрівському та Ульяновському районах, за словами Володимира Таборанського, ситуація протилежна, тут запаси палива формують минулорічні залишки, яких, зрозуміло, замало. Однак голова Голованівської райдержадміністрації Олег Голімбієвський заперечив дану інформацію, запевнивши, що район має достатньо власних ресурсів для обігріву шкіл та дитячих садочків, що не враховані департаментом. Подібна ситуація і в Олександрівському районі. Однак голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко керівникам озвучених територій доручив це недопрацювання усунути у найкоротший термін, а якщо із запасами палива вже зараз все гаразд – виправити статистику.

Як зазначив далі Володимир Таборанський, більшість освітніх закладів області працюють на твердому паливі, багато з них користуються електроопаленням, відтак переходу на альтернативні види палива потребують не так уже й багато з них. Так, наразі уже є 58 альтернативних котелень в школах і дитячих садочках області, а нинішнього опалювального сезону запрацюють іще 12.

Єдина проблема, яку виділив Володимир Таборанський у цьому контексті, це виведення котелень і топкових із підвальних приміщень освітніх закладів, найбільше таких у Бобринецькому та Новомиргородському районах. Голова Бобринецької РДА Сергій Шевченко та Новомиргородської РДА Олександр Сенченко під час засідання колегії мали можливість поділитися своїм баченням вирішення проблеми і розповісти про кроки, що вже вживаються.
Прокоментував директор профільного департаменту і проблему з малокомплектними школами, яких в області 228, або це 43%. Найбільша кількість шкіл із низькою наповнюваністю учнями у Вільшанському, Устинівському, Бобринецькому, Онуфріївському, Компаніївському, Голованівському та Кіровоградському районах. Володимир Таборанський не приховував той факт, що доводиться вживати непопулярні, але необхідні заходи, так в процесі оптимізації у 2015 році планується закриття 3 шкіл і призупинення роботи 5 ЗНЗ.

Досить детально директор департаменту освіти і науки ОДА зупинився на питанні забезпечення харчуванням учнів шкіл області. За його словами, видатки на харчування на 1 особу по містах в середньому становить 16,4 грн., в сільській місцевості – 13,81 грн. Загалом забезпечені харчуванням 95,9% учнів області. Що стосується дітей учасників АТО, то поліпшити роботу в цьому напрямку варто Петрівському, Гайворонському та Онуфріївському районам.
Прокоментував Володимир Таборанський і стан справ по дошкільній освіті. Так, в області, як і в цілому по Україні, спостерігається високе навантаження на дошкільні навчальні заклади, адже на 100 місць претендують 110 дітей (показник по Україні: на 100 місць 120 дітей). При цьому директор профільного департаменту відзначив окремі території, які працюють над розширенням можливостей місцевих ДНЗ, створюючи додаткові групи, а це Гайворонський, Компаніївський, Новомиргородський райони та міста Кіровоград і Світловодськ.

Насамкінець Володимир Таборанський розповів про кадрове забезпечення освітніх закладів області, більшість із них, за його словами, педагогічним персоналом укомплектовані на 100%. Наразі вакансії є по Маловисківському, Компаніївському Олександрійському та Світловодському районах. Вказав при цьому Володимир Таборанський на значну плинність кадрів у навчальних закладах області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Підготовка до школи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...