• Головна
  • З початку року прокурори Кіровоградщини захистили права понад 2 тисяч дітей
14:01, 13 жовтня 2015 р.

З початку року прокурори Кіровоградщини захистили права понад 2 тисяч дітей

За позовами прокурорів Кіровоградщини упродовж поточного року цивільно-правовими засобами поновлено права 2 671 дитини.

Так, органами прокуратури області в сфері охорони дитинства до суду пред`явлено 60 позовів на загальну суму 2,2 млн. грн. На сьогодні судами регіону вже задоволено 47 позовів на загальну суму 1,3 млн. грн.

Активною є позиція ювенальних прокурорів, які виступають процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх. Зокрема, пред’являються позови в рамках кримінальних проваджень з метою відшкодування витрат на лікування неповнолітніх, потерпілих від злочинів та державних інтересів в цій сфері (витрати закладів охорони здоров’я).

До прикладу, здійснюючи процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в якій постраждав неповнолітній, ювенальним прокурором Долинського району заявлено позов про стягнення із обвинуваченого вартості витрат на лікування хлопця в обласній лікарні на суму 1 509 грн. Позов розглядається районним судом.
Крім того, під час здійснення своїх повноважень у сфері охорони дитинства ювенальними прокурорами велика увага приділяється захисту майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дотриманню прав дітей, які вступили в конфлікт з законом, відстоюванню інтересів комунальних навчальних закладів тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#права дітей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...