Вибір ділянки для будівництва будинку - справа не проста, з безліччю нюансів та підводних каменів. Коли люди вибирають ділянку, вони найчастіше вибирають в першу чергу місце. І мало хто з самого початку представляє, скільки готовий вкласти коштів в кожен етап будівництва. А це потрібно продумувати з самого початку. Тому як іноді «вигідний» варіант за кілька тисяч в процесі може подорожчати в десятки разів, а дорожча спочатку ділянка, може бути вже з правом підключення всіх комунікацій, що в підсумку виявляється дешевше.

Ділянку можна шукати на первинному й вторинному ринках. При цьому в першому випадку - це частіше аукціон. А вторинний ринок - це найчастіше покупка напівзруйнованого або недобудованого будинку з метою придбання землі. Останнім часом особливо поширений продаж старих будинків, але фактично це знову-таки покупка землі під ними. Причому такі пропозиції на юленд, як правило, дорожче, а все тому, що в даному випадку процес переоформлення документів потребує набагато менше часу та сил. Переоформити ділянку, яка свого часу була виділена нужденним або знаходиться в довічному спадкуванні, але на ньому немає будівель, дуже складно. Якщо не сказати неможливо.

Однак і зі старими будинками не все так просто. Місцевий виконком може просто не дати дозволу на знесення або реконструкцію вже існуючи будови. Тому не забудьте уточнити цю інформацію в місцевих органах влади. На порталі юленд є велика кількість пропозицій земельних ділянок.

Отже, місце розташування ділянки. Тут насправді все дуже індивідуально: комусь хочеться ближче до міста, комусь - подалі. Але обмежувати себе рамками, наприклад, 5 км від міста не варто. При наявності власного авто «зайві» 5 -7 км долаються за 10 хвилин. Тому якщо ви знайдете більш вигідну по всіх параметрах пропозицію трохи далі, ніж розраховували, сумніватися не варто.

Завжди хочеться, щоб з вікна будинку відкривався шикарний вид на озеро або ліс. Однак далеко не всі знають, що існує цілий ряд обмежень по будівництву в водоохоронній або заповідній зоні. Обмеження в основному будуть стосуватися комунікацій або забору води. І це може істотно позначитися на остаточну ціну всього будівництва (докладніше про це дивіться в кінці статті).

Наступний етап, на який слід звернути увагу заздалегідь - оформлення документів. Ніяких проблем гарантовано не виникне, якщо куплена ділянка купувалася на аукціоні, або земля перебувала раніше в приватній власності. До речі, при купівлі ділянки з аукціону ви будете мати можливість продати ії без будівель. З усіма іншими варіантами потрібно бути пильним.