З такими утвореннями, як родимки, у своєму житті зустрічається кожна людина. Дехто на них не звертає жодної уваги, особливо, якщо вони є гладенькими, не турбують та не викликають дискомфорту під час життя. Але досить часто зустрічається та категорія родимок, які ми постійно зачіпляємо. У результаті ми наносимо механічний вплив на утворення у вигляді травмування або іноді взагалі здираємо родимку. Тут виникає відразу досить велика кількість питань, що ж може трапитися, якщо по необережності здерти родимку. У цьому випадку варто розглянути основні міфи, які існують на рахунок цього питання.

Міфи, які стосуються видалення родимок

Стосовно такого процесу, як видалення родимок, існує велика кількість міфів, на які людина звертає увагу. В першу чергу варто пам’ятати про те, що якщо на вашому тілі є родимка, яка заважає вам нормально жити та ви постійно її зачіпаєте, варто задуматися про її видалення. Серед сучасних методів, завдяки використанню яких можна зробити цей процес безпечним, варто звернути увагу на лазерне видалення родимок.

Тепер розглянемо основні міфи, які пов’язані з видаленням родимок.

1.Після того, як людина здере або видалить родинку, є можливість утворення раку шкіри. Доказів того, що після видалення родимки з’явиться меланома, немає.

2.Після того, як відбулося пошкодження родимки, її обов’язково потрібно видалити. Насправді не має прямих показань до того, щоб видаляти родимку. Спочатку варто отримати консультацію у дерматолога.

3.Наявність великої кількості родимок з народження може спровокувати рак. Проблеми у тому, що на людському тілі є велика кількість родимок, зовсім не має. Просто кожній людині у цьому випадку потрібно періодично проходити огляд у дерматолога.

4.Видаляти варто тільки ті родимки, які є небезпечними. Насправді на сьогодні є можливість видалити будь-яку родимку, яка приносить людині не тільки фізичний, але й естетичний дискомфорт. Сучасні техніки та методики надають можливість реалізувати цей процес максимально обережно.

Тому, якщо ви ненароком здерли родимку, не варто відразу впадати у паніку. В першу чергу потрібно обробити місце травмування та звернутися за допомогою до дерматолога, який виконає обстеження.

Ключові переваги видалення родимок лазером

Якщо виникла потреба у реалізації такої процедури, як видалення родимки, на сьогодні існує певна кількість методів, серед яких найбільшою популярністю користується лазерне видалення родимок. Серед його основних переваг варто звернути увагу на наступні:

  • відновлення шкіри після впливу лазером відбувається досить швидко;
  • повна відсутність неприємних больових відчуттів;
  • реабілітаційний період є досить нетривалим;
  • процес загоєння ранки є досить швидким;
  • абсолютна відсутність кровотечі.

Не дивлячись на те, що методів для видалення родимок існує досить велика кількість, найчастіше лікарі дерматологи рекомендують використовувати саме лазерне видалення. Окрім всіх переваг, які перераховані вище, пацієнту не прийдеться протягом тривалого проміжку часу знаходитися у медичному центрі.

Задаючи питання про те, чи є потреба у обов’язковому видаленні родимок, варто пам’ятати про те, що виконувати цей процес можна після того, як відбудеться консультація з дерматологом та повне дослідження родимки. Для цього проводиться дерматоскопія, яка дає можливість діагностувати рак на ранніх етапах. У тому випадку, якщо в процесі обстеження не було встановлення протипоказань, то видаляти можна будь-яку родимку. Сюди потрапляють не тільки ті, які викликають фізичний, але й естетичний дискомфорт у людини.