Кабель вита пара незамінний в побудові телекомунікаційних та Інтернет-мереж, в системах сигналізації, відеоспостереження та інших системах. На відміну від звичайного кабелю вита пара передає цифрові та аналогові дані, використовуючи електричний струм. Спеціальна конструкція безперервно передає високочастотний сигнал й запобігає його втраті. При цьому вита пара ціна вигідніша, ніж інших дротів: завдяки конструкції крученої пари провідників кабель використовується більш економно.

Що таке вита пара

Кабель вита пара – це мережевий дріт, який зроблений з двох або чотирьох пар провідників, скручених в джгути. Мідні дроти розміщені паралельно один одного й утворюють пару. Один дріт призначений для передачі даних, а інший для заземлення.

Дроти мають різні кольори: основний дріт базового кольору, а додатковий білого зі смужкою базового кольору. Кожен із провідників ізольований, а сама конструкція кабелю захищена від механічного, електромагнітного та хімічного впливів.

Напруга на провідники подається різної сили, тому й підтримується інформаційний сигнал. Кабель дозволяє швидко передавати інформацію від 4 Мбіт до 10 Гбіт на секунду на проміжки до 100 метрів.

Які типи кабелів вита пара існують

Мережеві проводи відрізняються за способом прокладки:

всередині приміщення;

  • зовні приміщення;
  • самонесуча прокладка повітряних ліній.

Кабелі для зовнішніх робіт мають захисний шар, є вогнетривкими та захищають основу від вологи, зміни температур та бруду. Кабель, оснащений металевими тросами, добре захищений від сильного вітру.

Вита пара, яка розміщується в приміщенні, не потребує додаткового захисту та не підтримує горіння. Такий кабель є легким і тонким, тому зручно встановлюється у важкодоступні місця.

Також розрізняють різні категорії витої пари (САТ). Чим вона вище, тим якісніше передається інформацію. Кабель високої категорії легко замінює дроти з нижчою категорією.

Чому краще обирати виту пару

Під час передачі даних виникає шум, магнетизм або інші перешкоди, які створюють перебої в передачі інформації на великі відстані. Якщо проводи скручені, то сигнал спрямовується в протилежних напрямках. Шум зменшується, а магнетизм гаситься. Саме кабелі витої пари є найменш чутливими до електромагнітних перешкод та надійно передають сигнал.

Кабелі вита пара, які пропонує компанія CMS https://cms.ua/, дозволяють підключати телекомунікаційні пристрої до локальних комп’ютерних та телефонних мереж: Wi-Fi, Ethernet, USB тощо. Це надійний спосіб створення ефективних системи безпеки та підключення домашнього інтернету!