Граніт - неперевершений природний матеріал, який має низку унікальних властивостей, зокрема міцність, стійкість до зносу і вражаючу естетику.

Це один із найпопулярніших матеріалів мощення. Гранітна плитка знаходить широке застосування в будівництві та дизайні, додаючи розкіш і практичність різноманітним проектам. З її допомогою оформлюють пішохідні, велосипедні, паркові доріжки, тротуари, площі та майданчики, меморіальні комплекси, вхідні групи, під'їзні шляхи тощо.

Технології виробництва дають змогу виготовляти плити різної товщини. Елементи товщі за 40 мм витримують підвищені навантаження, тонші за 40 мм - це тонкоміри для пішохідних зон. Процес виробництва плитки різних форматів приблизно однаковий.

Етапи виготовлення

Видобуток блоку

На першому етапі гранітні скелі розколюють на великоформатні блоки. Одна брила може важити кілька тон. Існує кілька технологій видобутку, не варто в них заглиблюватися. Блоки вантажать на автомобілі і вивозять на виробничий майданчик для подальшої обробки.

Розпил

Залежно від характеристик обладнання і розмірів блоків, блоки розпилюють на слеби, напівслеби або смуги.

  • Слеби - це товстоміри, кам'яні плити шириною понад 700 мм. Елементи отримують на штрипсових, дискових або канатних верстатах із великим ріжучим органом. У перерахунку на 1 квадратний метр граніту слеби - це найдорожчі вироби первинного розпилу;
  • Напівслеби - це плити завширшки 350-700 м, які отримують під час розпилу дрібніших і дешевших блоків. Вимоги до обладнання нижчі, витрати на транспортування скорочуються. Напівслеби дешевші за слеби на 15-25 %;
  • Смуги - це плити шириною до 350 мм. Їх виготовляють розпилюванням дрібних блоків на потокових лініях. Надалі зі смуг виготовляють бруківку і плитку. Працювати зі смугами простіше і швидше, але з них можна виробляти елементи мощення завширшки не більше 300 мм.

Класифікація умовна, кожен виробник має право встановлювати свої критерії оцінки блоків.

Обробка поверхні

Плити шліфують, полірують, бучардують або піддають термообробці. Технологія залежить від вимог до фактури поверхні.

Окантовка

Плитці надають кінцевої форми заданих розмірів. Якщо виробництво оснащене модульною лінією, то обробка поверхні та окантовка проходять в одному циклі, безперервно. У результаті виходить модульна плитка.

Таким чином, у виробництві гранітних плит мощення https://www.budgran.com.ua/services/granitni-plity-moshhennya/ можливі три варіанти.

  1. Нарізка гранітних смуг на модульній лінії - дешево і швидко.
  2. Обробка напівслебів - трохи дорожче і повільніше.
  3. Виготовлення плитки зі слебів - дорого і дуже повільно.


Тому для виробництва елементів мощення найчастіше використовують смуги і модульна плитка виходить найдешевшою.