Датчик рівня палива – це спеціальний прилад, що дозволяє дистанційно визначити рівень палива у паливних ємностях. Його використовувати можливо майже на кожному виді транспортного засобу, зокрема й на комерційному.

Переваги від використання ДРП на комерційному транспорті:

  • Визначає витрати пального за певну відстань або часовий проміжок.
  • Відстежує залишок палива.
  • Виявляє злив палива.

За допомогою датчика можна контролювати витрату палива, складати оптимальні маршрути та знизити витрати на ПММ.

Види датчиків для моніторингу

Сьогодні визначити рівень палива в резервуарах чи ємностях можна за допомогою аналогового, частотного, цифрового, потенціометричного, ультразвукового та ємнісного датчика. Останній варіант використовується найчастіше у супутниковій системі моніторингу, оскільки має доступну вартість, високу точність даних (похибка не більше 2%) та бездоганну надійність у роботі. Прилад складається з двох трубок, поміщених одна в одну та зафіксованих до плати механізму.

Область застосування датчика рівня палива

ДРП може бути встановлений практично на всі види транспортних засобів - легкові та вантажні автомобілі, сільськогосподарські, пасажирський та спецтранспорт, водні судна (яхта, катери, човни), мотоцикли та інше.

Як вибрати датчик рівня палива?

  • Довжина датчика має відповідати глибині паливного бака. Якщо вона виявиться меншою, то дані про рівень палива будуть некоректними.
  • Вибираючи бездротовий датчик рівня палива, оснащений технологією Bluetooth, варто переконатися, що автомобільний трекер підтримує її. Інакше слід зупинитися на GPS обладнання для авто провідного типу.
  • "Ім'я" виробника. Багато відомих компаній піклуються про свою репутацію, тому в їхньому асортименті не зустрінеш низькоякісний продукт.

Що слід враховувати під час встановлення датчика рівня палива?

Перше і найголовніше - це монтаж приладу, оскільки це в першу чергу впливає на коректність роботи. Некваліфікована установка може супроводжуватися численними помилками, які негативно вплинуть на коректність даних, а також можуть стати причиною короткого замикання і навіть займання транспортного засобу.

Увага! Монтаж та налаштування датчика рівня палива слід довіряти виключно кваліфікованим фахівцям, які знають всі тонкощі установки.