Найважливіша техніка на кожній кухні — безумовно, плита. Без неї неможливо уявити житловий будинок або квартиру, особливо якщо в сім'ї є діти або любителі ласувати тільки стравами власного приготування. Сьогодні виробники пропонують величезний вибір моделей: від класичних газових поверхонь до «розумних» пристроїв з індукційними конфорками та вбудованими режимами приготування їжі. Про те, на що звернути увагу під час купівлі кухонної плити, поговоримо далі.
Різновиди кухонних плит
Плити для кухні діляться на дві великі групи за типом використовуваного палива — газові та електричні:
- Газова плита розпалюється моментально, рівень полум'я на ній наочний і регулюється в один дотик руки, а швидкість приготування страв виявляється максимальною. Недоліки таких моделей — висока пожежна небезпека, обмежений набір функцій і можливість встановлення тільки в газифікованих будинках.
- Електрична кухонна плита підійде для будь-якої будівлі, де є розетки. Це найпопулярніші варильні панелі, яка вирізняються безпекою експлуатації, поступовим і рівномірним нагріванням, наявністю автоматичних функцій та корисних особливостей, від таймера до підсвічування. До мінусів пристрою належать високе енергоспоживання і неможливість відразу отримати гарячу конфорку.
Також у продажу зустрічаються комбіновані печі. Це універсальні та багатофункціональні кухонні плити, в яких поєднуються плюси та мінуси пристроїв на різних видах палива. Найпопулярнішими вважаються моделі з газовою варильною поверхнею та електричною духовою шафою.
Важливі нюанси вибору плити
Під час купівлі техніки зверніть увагу на такі характеристики:
- Робоча поверхня. Популярні варіанти — емаль у різних відтінках, жароміцна нержавіюча сталь, сучасне загартоване скло, екологічна і приваблива кераміка.
- Вбудовані режими. В електричних моделях можуть бути записані автоматичні рецепти для варильної поверхні та духової шафи: від курки гриль до томленого м'яса.
- Конструктивні особливості. Уточніть кількість і розмір конфорок, корисний об'єм духової шафи, наявність у комплекті дека, решіток для гриля, телескопічних напрямних.
- Вага і габарити. Особливо важливі ці моменти, якщо кухня маленька або потрібно знайти вбудовану кухонну плиту під готовий ескіз меблевого гарнітура.
- Бренд. Віддавайте перевагу побутовій техніці перевірених роками компаній, які продають тільки сертифіковану продукцію. Наприклад, у каталозі магазина ALLO ви знайдете варильні панелі від Zanussi, Gorenje, Bosch та інших відомих виробників.
На закінчення
Під час купівлі кухонної плити враховуйте спосіб монтажу — стоятиме техніка незалежно чи буде вбудованою в меблевий гарнітур. Вивчіть корисні «фішки» пристрою, наприклад газ-контроль або електропідпал. Нарешті, уточніть деякі інші нюанси — клас енергоспоживання, ціну, гарантійний термін від виробника.