• Головна
  • На відкритті Міжнародного інвестиційного форуму Президент заявив, що Україна вийшла на завершальний етап земельної реформи
18:00, 3 жовтня 2013 р.

На відкритті Міжнародного інвестиційного форуму Президент заявив, що Україна вийшла на завершальний етап земельної реформи

Україна вийшла на завершальний етап земельної реформи, суть якого полягає у введенні земель сільськогосподарського призначення в економічний оборот і законодавчому врегулюванні ринку землі. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на відкритті Міжнародного інвестиційного форуму у Кіровограді.

За його словами, це має забезпечити розв’язання низки проблем, головними з яких є усунення зі сфери земельних відносин недобросовісних схем, обмеження концентрації землі у приватній власності та в господарському обороті на основі оренди, зупинення монополізації агрохолдингів, захист здорової конкуренції.

«Прийнятий Закон «Про державний земельний кадастр» поклав початок створенню сучасної автоматизованої системи кадастру, що стане інструментом гарантування прав власників і землекористувачів», - підкреслив Президент.

За його словами, побудова кадастрової комп’ютерної системи дозволяє суттєво скоротити строки проведення операцій з землею, значно знизити рівень корупції, зменшити витрати громадян, підвищити гарантії прав власності на землю.

«Нам потрібно завершити земельну реформу, що триває вже понад 20 років. Наша позиція є послідовною - щоб досягти максимально ефективного використання агропотенціалу, земля в Україні має стати товаром», - наголосив Віктор Янукович.

За словами Президента, нове земельне законодавство покликане не лише регламентувати ринкові земельні відносини, а й спрямувати їх на економічний і соціальний розвиток села.

Глава держави висловив переконання, що прийняття Закону «Про ґрунти та їх родючість» сприятиме забезпеченню збалансованого раціонального землекористування, а також підвищенню родючості українських чорноземів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...